| albinutavesela a întrebat:

Hei! :*
La mine la scoala este un grup de studenti straini
Un dintre ei e foarte dragut, uneori se uita insistent la mine, oare ma place?
Cum sa fac sa ma bag in seama cu el? laughing)
Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| catapinguu a răspuns:

Este un proiect intre scoli, nu? big grin Cere-i Fb. vorbiti acolo big grin

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

Da mi-e rusine laughing))))) nu pot sa zic asa pur si simplu

| catapinguu a răspuns (pentru albinutavesela):

Si eu am patit la fel. anul trecut.laughing vorbeam prin semne laughing si mi-a scris numele de pe fb pe manalaughing

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

Mi-a zis cum il cheama... da am uitat laughing

| catapinguu a răspuns (pentru albinutavesela):

laughing) la ce nume au aia...nu ma mir laughing ( la mine erau turci)

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

El e din State

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

El e din state

| catapinguu a răspuns (pentru albinutavesela):

Pai puteti vorbi. va intelegeti cat de cat big grin oricum...succe big grin

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

Am scris de doua ori... n-are nimic laughing

| catapinguu a răspuns (pentru albinutavesela):

Da, am vazut laughing) se mai intampla big grin eu vad ca am scris succes fara s laughing

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

Are ochii verzi...

| catapinguu a răspuns (pentru albinutavesela):

...acel moment cand nu stii cum il cheama dar stii culoarea ochilor laughing

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

laughing))))))))))))))))))))))) stiu si ca e din Florida

| catapinguu a răspuns (pentru albinutavesela):

laughing laughing

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

Stiu si cum era imbracat ieri :v

| catapinguu a răspuns (pentru albinutavesela):

Stii cumva si cate respiratii pe minut are? laughing))))))))))

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

Are si un frate de 17 ani laughing

| catapinguu a răspuns (pentru albinutavesela):

Si el cati are? laughing)

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

21 face in decembrielaughing e din aceiasi luna cu mine

| catapinguu a răspuns (pentru albinutavesela):

laughing)

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

suntem predestinati

| catapinguu a răspuns (pentru albinutavesela):

Daaa. iti dai seamalaughing un roman nu ai gasit si tu?laughing

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

Of,of,of laughing

| catapinguu a răspuns (pentru catapinguu):

laughing

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

Saracul, si i-a fost asa frig laughing)))))) era in pantaloni scurti

| albinutavesela explică (pentru catapinguu):

Dragul de el... stie sa cante si la chitara laughing))

47 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

Pur si simplu vezi cand,, te soarbe din priviri", astepti momentul potrivit, si te duci si il saluti, incerci sa pari foarte foarte draguta aratandu-i scoala, etc. Si la finalul,, turului" ii spui : uite, iti dau facebook-ul meu in caz ca vrei sa mai vorbim. Si gata. Greeu ii frate laughing

| albinutavesela explică (pentru KillMePlease):

Faza e ca ma balbai cand sunt prin preajma lui :v

| KillMePlease a răspuns (pentru albinutavesela):

Pff.Ia o prietena cu tine

| albinutavesela explică (pentru KillMePlease):

Tot aia e laughing

| KillMePlease a răspuns (pentru albinutavesela):

Stiu cum e...Insa daca-ti place cu adevarat, incearca totusi sa faci ceva pana nu e prea tarziu.
Ps-cati ani ai?

| albinutavesela explică (pentru KillMePlease):

Aproape 18

| KillMePlease a răspuns (pentru albinutavesela):

Si el?
Eu zic ca te poti descurca la varsta ta cu asta...

| albinutavesela explică (pentru KillMePlease):

El are 21

| KillMePlease a răspuns (pentru albinutavesela):

Uu...Cam ..mare.
Eu zic sa-l lasi pe el sa faca primul pas, in acest caz.

| pufulescu a răspuns:

Hm, tintesti departe! Daca nu stii limba respectivului e greu sa te apropii cu adevarat, adica pentru ce vrei tu.

| albinutavesela explică (pentru pufulescu):

Dar stiu sa vorbesc in engleza

| pufulescu a răspuns (pentru albinutavesela):

Bun! Atunci citeste in seara asta raspunsurile de pe TPU la intrebari de genul ' imi place colegul X si nu stiu cum sa vorbesc cu el? ', fa-ti un rezumat cu niste intrebari si replici pe care le-ai putea da cu toata naturaletea posibila, si treci la atac maine. Cea mai simpla intrebare si prima pe care as pune-o este ' cum ti se pare scoala in Romania? stiu ca multi / multe te intreaba asta, dar eram curioasa, esti primul elev strain cu care am ocazia sa vorbesc! '

| albinutavesela explică (pentru pufulescu):

O sa ii zic sa-mi cante ceva la chitara laughing

| pufulescu a răspuns (pentru albinutavesela):

Cum vrei tu! Inspiratia ta e foarte importanta, trebuie sa apari naturala cand intri in vorba.

| albinutavesela explică (pentru pufulescu):

Apropo laughing a zis ca ii plac unghiile mele

| pufulescu a răspuns (pentru albinutavesela):

Aaa, zi asa, deci nu e prima data cand vorbiti? Atunci ia la puricat site-ul asta si gaseste subiecte de discutie. De acum nu mai ai nevoie decat de studiu aprofundat. La treaba!

| albinutavesela explică (pentru pufulescu):

Poate imi amintesc cum il cheama laughing

| Addaa1998 a răspuns:

Tu cati ani ai?

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Depinde de cat sta si de ce s-a uitat la tine. Uneori oamenii se uita fara niciun motiv nu neaparat ca i-ai parut simpatica sau se uita pe langa tine la altceva, asta se intampla destul de des ca un om sa se uite la ceva si tu sa crezi ca se uita la tine. Daca e dor in vizita o scurta perioada de timp nici nu merita sa il bagi in seama. Daca sta permanent merita sa incerci.

| andraaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai, daca el va sta o durata lunga de timp baga te cu el in seama, dar daca va sta mai puțin de o luna nu are nici un rost happy :*

| albinutavesela explică (pentru andraaaaaaaaaaaaaa):

Ehh, poate se intoarce laughing putem sa vorbim pe net