| Chocolate_2864 a întrebat:

Hei oameni buni! As vrea sa vorbesc despre ceva foarte important pentru lumea asta.Stiu ca din prima vor fi pareri diferite si contraziceri, dar eu vreau sa-mi spun punctul de vedere.Decurand am aflat de "illuminati". Vedetele ce compun melodii si fac videoclipuri dupa acest cult.Pentru cei ce nu stiu despre ce vorbesc, ii rog sa caute sau sa citeasca in continuare.Pe parcurs vor intelege.Deci sa incepem.Nume mari ale muzicii practica acest cult, precum Lady Gaga, Rihanna, Beyonce, Jay-Z etc.
La inceput Lady Gaga era in varful clasamentelor cu melodiile Just Dance, Poker Face... dar apoi ceva s-a schimbat, a devenit din ce in ce mai vulgara, mai excentrica, dar nu asta era problema.Usor usor se pot observa in videoclipuri precum "Alejandro" simboluri sataniste si gesturi care daca le urmaresti iti dau chiar fiori.Se poate explica mai usor aici: http://theologhia.wordpress.com/......xualilor/. Acest site l-am gasit intamplator si mi s-a parut foarte util pentru ceea ce vreau sa explic.Pentru mine totul a "pus capac" cand am vazut si ascultat noul videoclip Lady Gaga-Judas. Fara cuvinte...parerea mea: o blasfemie mai mare nu putea face. O da, mi-am adus aminte: acele "cornite ce le avea in Born This Way sunt de fapt niste piramide nicute care simbolizeaza illuminati.Priviti http://www.myidol.ro/......lants.jpg.
Ok, desi sunt multe de spus trecem de la Lady Gaga la Rihanna. Pot sa spun ca adoram tot ce canta Rihanna, insa dupa toate cele auzite, citite si vazute...Sorry
Prea multe gesturi, semne inca de la inceput.Toata lumea stie "Umbrella". Aceasta piesa de deschide cu Jay-Z, un alt adept la acest cult.Intoarsa de la coada la cap, melodia contine numai mesaje sataniste codate, precum Led Zeppelin Stairway to Heaven.Aici puteti vedea despre ce este vorba http://www.youtube.com/watch?v=zwBdpESvSKM.
Acesta a fost doar inceputul, dupa care a urmat "Disturbia","Russian Roulette" etc. Pentru mai multe detalii puteti cauta pe Google scriind chestii precum "illuminati","illuminati lady gaga, rihanna" etc.
As face o mica paranteza spunand ca in acest cult, odata intrat nu mai iesi. S-ar spune chiar ca Michael Jackson ar fi vrut sa iasa si de aceea a fost omorat.
Sa continuam.Rihanna in ultimul sau vieoclip,"S&M", cand e in fata ziarului in spate se poate vedea clar scriind "The Princess of the Illuminati" :http://1.bp.blogspot.com/......minati.jpg
Mi se pare prea mult ca pentru bani si faima sa iti vinzi sufletul raului in halul asta, dar asta e.Cam incep sa inteleg cum stau lucrurile in viata asta.In fine...
Cuplul Jay-Z & Beyonce au fost adesea vazuti, pozati facand acest semn: http://3.bp.blogspot.com/......051407.jpg
Oare chiar atat de rau a ajuns lumea asta? Ma intreb mereu, insa nu gasesc niciodata un raspuns in care sa cred cu adevarat.Insa stiu un lucru: cred cu adevarat ca binele invinge INTOTDEAUNA raul!
Va multumesc ca ati ascultat ce am avut de spus.Totul ramane la aprecierea voastra. Daca aveti intrebari privitor la ce am spus mai sus, raspund cu bucurie la mesaje.

5 răspunsuri:
| Oiţăă a răspuns:

Hey, si mie mi-a spus o prietena despre asta. Si eu chiar cred. Bine, sunt o persoana care crede in chestii paranormale si de genu` asta. Oricum, vroiam sa te mai intreb ceva. poate sti si despre canteretul asta. mi-a spus aceea prietena ca si Guess Who ar fi "iluminat". Poti sa`mi spui te rog daca e adevarat?

Si daca mai poti sa`mi dai alte exemple din Romania ar fi tare frumos.tongue

Pupici si mersi:*:*

| NoriStefi a răspuns (pentru Oiţăă):

Nu Guess Who nu face parte din Illuminati:)))
Illuminati este alcatuit din artisti si oameni care sunt celebre si peste granitele tarii, iar Guess Who este intr-adevar foarte tare, insa nu este cunoscut in alte tari pentru ca nu are melodii in engleza.SI din Romania Inna face parte din Illuminati (vezi aici: http://www.facebook.com/....../photo.php )

Răspuns utilizator avertizat
| FirstCookie a răspuns:

Buna happy Am auzit si eu de asta. M-am uitat la niste filmulete pe youtube. In acele filmulete se dazvaluiau mai multe chestii referitoare la numerologie, vedetele ( illuminate) care mor pe data de 25. si altele. Cauta pe youtube " demascarea industriei muzicale" si vezi ca sunt 11 parti. :-ss

| NoriStefi a răspuns:

Da este adevrat.Illuminati exista chiar si in videoclpipul Rihannei S&M atunic cand este ea pozata de paparati unul dintre ei scire pe carnetel Princes of the illuminati si acesta chestie apara si in fundalul cu multe listre cand danseaza ea daca vrei sa gasesti mai multi poti scrie pe youtube demascare industriei muzicale si gasesti acolo 11 filmulete si poti gasi si pe multe situ-ri treuie numai sa scrii pe google illuminati chiar si Inna face parte din Illuminati:
http://www.facebook.com/....../photo.php
Si mai poti gasi detalii despre Inna cum a devenit membra illuminati dar si despre muuulte altele aici
http://www.lovendal.net/wp52/?s=illuminati&x=14&y=11