| BoboDafuq a întrebat:

Hei:P Eu vorbeam cu un tip.[il stiu de 6 luni] pe net, la liceu foarte rar. Deodata nu a mai raspuns si n-am vorbit o luna pe motivul ca il "stresam" cu toate ca niciodata nu-mi spusese asta. Povestea mai detaliata aici : http://www.tpu.ro/......u-a-mai_1/

De curand am inceput iar sa vorbim chiar in fiecare zi. si ma suna foarte des. I-am spus ca plac pe cineva care e foarte special [si lui ii spusesem ca e special] si ma tot batea la cap sa ii spun despre cine e vorba. spunea ca si lui ii place de cineva insa e prea fraier ca sa incerce sa faca ceva. Ce sa mai spun. statea noaptea de vorba cu mine, nu se culca, ca sa nu ma supere si chestii. happy Oare ma place sau ce sa inteleg? :|

2 răspunsuri:
| Gabrielaaaa a răspuns:

Hei.Aveti o relatie chiar draguta din punctul meu de vedere si dupa parerea mea as zice sa te gandesti in doua feluri, ai doua variante:prima ar fi sa fiti impreuna datorita faptului ca i-ai spus sau respinsa si a doua varianta ar fi sa nu ii spui sa ramaneti prieteni el sa fie cu o alta tipa si apoi tu sa suferi si sa regreti ceea ce nu ai facut! Poate ca tu esti fata de care ii place..de ce nu il intrebi cine este fata despre care vorbeste! Ii poti spune ca il poti ajuta chiar tu sa o cucereasca si sa prinda curaj, doar daca sunteti prieteni de ce nu? Eu zic sa incerci dupa o sa regreti ce n-ai facut...El iti cam arata prin fapte ce nu iti poate spune prin vorbe! Sper ca raspunsul meu te-a ajutat intr-un fel sa iti fie mai usor sa iei o decizie! Bafta!

| Clau9617 a răspuns:

Hmm... faptul ca e atat de curios sa vada de cine iti place intr-adevar cam ma pune pe ganduri... Daca te suna atat de des si vorbiti in fiecare zi poti purta o discutie cu el, sa ii spui sincer ca el e cel pe care il placi, sa puneti lucrurile la punct. Parerea mea e sa nu stai sa astepti ca poate oricand (mi s-a intamplat si mie sad ) sa gaseasca pe alta pana iti gasesti curajul sa i-o spui. Asa ca iti urez multa bafta, ii spui pur si simplu ca el e cel pe care il placi si din cum ai zis ca s-a exprimat "sunt prea fraier ca sa incerc sa fac ceva", e evident ca despre tine e vorba, eu una asa cred. Sa imi spui ce faci. Mult succes! happy