| simonafrumoasa a întrebat:

Hei! pana la maturitate ti se pot schimba culoarea ochilor? adica eu ii am caprui ( deschis) cand este soare si negri cand nu e soare si sunt in camera intunecata. eu ii vreau verzi. ( a si sunt sora utilizatoarei )

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti pui lentile de contact colorate

| mixxjim a răspuns:

Ochii se schimba doar pana la varsta de 6 luni, maxim 1 an, culoarea stabilita atunci asa iti ramane toata viata, deci singura varianta e, intr-adevar, cea a lentilelor de contact colorate.