| ingerashmyk a întrebat:

Hei ptu as dori si eu cateva statusuri nu conteaza despre ce. dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| jj95 a răspuns:

•Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

• Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

• Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

• Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

• Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroi

• Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

• Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

• Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

• Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

• Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

• Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

• Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

• Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

• Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

• O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

• Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

• Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

• Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

• Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.
bafta

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BreeTPU a răspuns:

Uite cateva statusuri aici http://www.bree.ro/statusuri.php putine, dar cele mai frumoase credem noi, si binenteles scrise corect gramatical.

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Uite : O vezi? E fericita! Stii de ce? Pentru ca a învatat ca fraierii nu merita!

-Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit… Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul… Ai
fost alaturi de mine cand mi-am busit masina… Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!

» " Unde’i unu nu-i putere la butoiu plin cu bere…. Unde’s doi puterea creste si butoiu se goleste… "
» " Munca este un izvor de sanatate, deci sa lucreze cei bolnavi… "

| Aayan a răspuns:

Nu reununta niciodata la ceea ce îti apartine si nu permite altora sa renunte la tine!
Când cineva la care tii pur si simplu pleaca, aminteste-ti, ca frunzele, toamna, nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul...Nu vreau sa fiu perfecta pentru to? i, vreau sa fiu perfecta pentru ce-i ce îi iubesc dar se pare ca nici asta nu reu? esc.
Sincer, nu mai? tiu daca am prieteni, nu mai? tiu daca cuiva îi pasa de mine, nu mai? tiu ce vreau, nu mai? tiu nimic.
O vezi? E fericita! Stii de ce? Pentru ca a învatat ca fraierii nu merita!
E patetic cand ziua ne intalnim cu sute de persoane, si seara ne gandim doar la una singura.
Uneori. îmi e asa dor. încât as lua toate aminitrile din suflet si le-as strânge în brate.
In relatiile de azi definitia pentru "totdeauna" este " pana gasesc pe cineva mai bun ".
Nu te omori niciodata pentru un baiat. o sa vina de mana cu alta fata la inmormantarea ta.
Nu stiu ce e mai rau; faptul ca tie nu îti mai pasa sau faptul ca mie înca îmi pasa?
Si atunci cand ma vezi fericita sa stii ca ma gandesc la tine.
Viata este de 100 de ori mai frumosa în doi.
Ohh, scuze daca te-am jignit atunci când ti-am spus ca esti proasta, credeam ca stii deja!
Sunt o mie de feluri de a pierde o zi. Însa nici unul de a o aduce înapoi.

| Panda13 a răspuns:

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei... POLITIA. POMPIERII si SALVARE...

Cand te ridici prietenii afla cine esti..knd cazi tu afli cine iti sunt pieteniii...

Minti ieftin si prost, Iti stiu replicile p drost. urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.

-Fii falsă`! Trişează des şi fii sigură ca vei castiga un joc pervers! Toată lumea joacă pe interes

-Nu Ma Supar Din Contra Sunt Chiar Fericita K Daca Eram Un "Nimeni" Nu Eram Atat De Barfita! Castig Orice Meci, Pe Scena`ti Dau Scor Iar Daca o Dau In Bara Am Grija Sa Fie Bara`gol

-Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit… Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul… Ai
fost alaturi de mine cand mi-am busit masina… Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!

Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel.

Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale.

Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată

| Panda13 a răspuns:

-Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Merg mai departe si le las pe toate`n spate. Fapte consumate si vise spulberate

Viata este k o ora de mate...imultesti si imparti, scazi si aduni, dar, la un momendat iti dai seama ca ai gresit si vrei s-o iei de la inceput...dar s-a sunat

>De obicei, ii citesc rapid...pe cei care`mi ZAMBESC si de fapt nu ma inghitwinking<

" Beau bere… sa-l fac sprit pe Jack Daniel`s "

" Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma cheama! "

" Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc… "

" Cred ca imi place ceva… dar nu stiu sigur ce?! "

" Play your music, play it so loud that nobody could sleep…NOISE MAKER! "

»" Fac cinste plateste vecinu! "

»" Ma joc cu o grenada…psst… mi-a cazut cuiul pe jos… "

»" Pauzele lungi si dese… cheia marilor succese! "

»" Noaptea am cosmaruri pentru ca dor cu tine in pat! "

»" Du-te lent si vino tare pentru mine n-ai valoare! "

»" Ma tot uit la prezentari de moda dar niciodata nu vad pe strada asa ceva… "

| Panda13 a răspuns:

»" Mi-am luat oglinda sa imi vad avataru… "

»" Nicaieri nu-i ca acasa dar mai bine-i la HOTEL! "

»" Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina… "

»" Foaie verde magheran/M-a facut mama spartan! "

»" Mi-am aprins becu sa sting lumina… "

»" Ce ciuda imi este ca nu imi iese schema aia cum o da Ronaldinho de 7 ori in bara! Nu-l inteleg ce ghinion are… "

» " Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa… "

» " Fac teme ca altceva nu mi-o dat scoala… "

» " *** dus… da si pe tine daca vrei… "

» " Sper sa prinzi muste la vara… "

» " Unde’i unu nu-i putere la butoiu plin cu bere…. Unde’s doi puterea creste si butoiu se goleste… "
» " Munca este un izvor de sanatate, deci sa lucreze cei bolnavi… "

» " Bai baieti ca sa fiti ca mine nu puteti, asa ca mai incolo ca sunteti niste boschetzi! "

» " N-am status acum…. dar am avatar! "

» " De ce incerci sa imi downloadezi statusul? Te crezi blonda? HA! L-am downloadat eu inaintea ta! "

» " Ai Bani!?… Hai la bere … N-ai bani!? … Du-te vere! "

» " O gãinã avea 2 picioare in special stângu`! "

» " Se tin fetele de mine parca`si fii actor din filme! "

» " Bate si ti se v-a deschide… proces penal! "

» " Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa...

| Panda13 a răspuns:

" Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa le aruncati pe fereastra… "

» " Opriti Planeta, vreau sa cobor… "

» " In caz de al III-lea razboi mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice! "

» " Te mai astept o zi sau poate doua si daca vii ma fac ca ploua… "

» " Viitorul suna bine, pacat ca nu raspunde nimeni… "

» " Iti fac cadou o matura ca sa zbori dracul din viata mea… "

» " Si daca ramuri bat in geam. si daca ramuri bat in geam. bag **** tai copacu`… "

» " So *** pe mama gratis ) "

» " Da-mi si mie webcam-ul sa iti vad fata aia de c*r! "

» " Daca toate masinile vin spre tine… esti pe banda gresita! "

» " Cei mai buni magicieni sunt barbati: *** si dispar… "

» " Vrei sa te dai putin mai incolo sa intru si eu online? "

» " Daca prostia ar fi amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada… "

| Panda13 a răspuns:

» " Dumnezeu a facut cerul, pamantul. apele. te-a facut pe tine…cu totii facem greseli… "

» " Imi vine sa-ti sparg dintii…dar de ce sa te fac sa arati mai bine? "

» " Doamne… fa-ma pasare sa ma pot caca pe toti… "

»" Oglinzile nu pot vorbi…dar ce noroc pe tine prietene ca nu rad… "

» " I’m not a hearthbreaker…. i’m a pussy penetrator… "

» " Unii oameni iubesc asa de mult femeile lor încât, pentru a nu le uza, se folosesc de femeile altora… "

» " Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari… "

» " Sunt departe, departe, foarte departe… in camera alaturata… "

» " Scuze ca nu te-am cautat dar mi-a mancat pisica mouse-ul si nu pot da click pe tine! "

» " Uita-te pE tavan sI aI sa vezi urme de copite de CaL… "

» " nu CiTi statusul prostule…prea tarziu, deja L-aI Citit… "

» " Te-am intalnit in cimitir, aveai pe piept un trandafir, din ochi iesea un viermisor, aveai in spate un topor! "

» " Iubito…. iubeste-ma! "

» " Guvernul Romaniei…. o adunatura de pampalai… "

» " Care i treaba mosule? "

» " Daca-o freci cu bucurie, imposibil sa nu-nvie! "
» " Cauta-ma pe la gaini …daca nu ma gasesti… cauta-ma pe la oua… "

» " Hop sa………. zile Cleopatraaaaaaa! "

» " Bine o zis …cine o zis…cand o zis…ce-o zis… "

| Panda13 a răspuns:

» " Napoleon e mort, Einstein e mort, Mihai Viteazul e mort ( si nici eu nu ma simt prea bine… "

» " Caut loc pentru cersit……. cine ma ajuta sa gasesc primeste 40% din castig! "

» " Va doresc o zi buna! Ceea ce nu cred… "

» " Nu exista femei urate, ci doar barbati insuficienti de beti! "

» " Traim intr-o era in care pizza ajunge la noi acasa mai repede decat politia! "

ok...stiu k sunt destul de multe...si sper sa imi dai fundalove struck

| piitiicc a răspuns:

Timpul vindeca rani, dar ucide sperante.
nu lasa amintirile sa te ucida.
exista iubire, altfel n-am supravietui.
Orice iubire terminată e o mahmureală groaznică pe care te juri că n-o s-o mai repeți.
iesim ca fetele, ne distram ca baietii.
Pentru cineva noi suntem veșnic ocupați, iar pentru altcineva găsim timp chiar și în cea mai încărcată zi.
Când o fată îi cere unui băiat să asculte o melodie, este pentru că versurile din acea melodie sunt exact cuvintele pe care îi este teamă să i le spună.
Vreau un băiat care să mă oprească cu un sărut atunci când vorbesc mult şi aiurea
Inima unei femei nu e niciodată liberă. Ea ori simpatizează, ori iubește, ori... încearcă să uite!
Nu uita de mine. Nu pentru că eram specială, ci pentru că te căutam mereu și eram mereu acolo pentru tine, orice ar fi fost. Mereu!
am pierdut prea multe lucruri, din teama de a nu le pierde.
Atunci când o fată te ignoră, te evită, e mai rece cu tine, fii sigur că ai dezamăgit-o
Nici acum nu m-am obișnuit cu ideea că nu mai e al meu.
... Sper ca te-am ajutat.