| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Salut! As vrea sa va intreb daca la 13 as putea lucra la ceva in vacanta de vara? Sunt din Tulcea, as putea face ceva sa castig niste bani pe timpul verii?

2 răspunsuri:
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Stiam ca treaba cu ziarele ca vanzator ambulant, nu ar fi o problema. Numai ca trebuie sa te trezesti cu noaptea in cap. Altceva nu imi trece prin creier acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cred ca da, acu depinde si de cum arati, eu de ex am 18 ani si mi se spune ca par de vreo 16. cand aveam 16 ziceai ca am 12... deci depinde si de asta. Dar oricum sunt baruri care deschid terasele si au nevoie de ospatari, sau locurile acelea unde se vinde inghetata la dozator as mai putea fi un loc pentru tine, sau la un chisc (de ziare de ex), sau la distributie de pliante... ar fi multe locuri. asta doar daca te grabesti k se ocupa repede...