| Asdfasdefta a întrebat:

Hei! Sper ca mai sunt pe TPU pasionati de fotografie si poate chiar fotografi profesionisti. Sper! Am si eu o intrebare:cum pot face bani din fotografii, atata vreme cat inca sunt la liceu? Cateva idei? Funda pentru cea mai creativa si practica idee.

1 răspuns:
| Boog a răspuns:

Eu sunt un fotograf in devenire si nu a fost deloc usor pentru ca eram doar in clasa a8a dar totusi am resuit. Sa iti explic cum am facut. pasul
1.Fa niste fotografii si du-te la cineva profesionist la un pictor sau artis ca sa ti le vada
2.Arata fotografiile tale si la alte persoana ca sa se poata umbla vorba despre tine
3.Du-te la cat mai multe expozitii ca sa prinzi idei
4.Incearca sa faci un album pe care sa il arati lumii
5. Spera ca cel care tea vazut sa ii placa de tine si sa investeasca in tine.
6. Bucurate de cea cea faci.
sper ca ti-am fost de ajutor
( acum sunt in al2 lea an de liceu si poza pe care o am este fratemiu eu acum iti dau un sfat de pe contul lui tongue)