| AndreeaDenisa0778 a întrebat:

Hei! spuneti-mi si mie ce sa fac ca sa`mi conving parintii sa`mi ia un porcusor de guineea sau o testoasa?thinking aa si inca ceva. porcusorii de guineea fac zgomot? ca nu stiu >:" Fundita la cel mai complet si bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| ΔαηαxoЯ a răspuns:

Pai spune-le ca esti responsabila(si dovedeste)si spune-le ca vei avea foarte multa grija de acel animal, ca-l vrei hranii, si in cazul porcisorilor de guineea(care miros destul de urat:-&)vei avea grija sa schimbi rumegusul regulat astfel incat sa nu miroase.
Si uite aici un site cu zgomotele produse de porcisorii de guineea : http://www.gemon.ro/comportament3.htm
Sper ca ti-am fost de ajutor!
Fundita?:*

4 răspunsuri:
| CudiDaKid a răspuns:

De as fi in locul parintilor tai asa te-as bate de ai vedea doar porci si testoasestraight face cum sa ti asa ceva in casa?

| AndreeaDenisa0778 explică:

Marina, eu am mai avut o testoasa acum 2-3 ani. Si au fost de acord parintii mei atunci cu ea! dar a murit crying nu stiu de ce. ca aveam foarte mare grija de ea. ii dadeam mereu mancare speciala ii schimbam apa de 2 ori pe zi (dimineata si seara). si de ce sa nu tii asa ceva in casa? ce fac? mai ales testoasa chiar nu face nici un fel de zgomot. sta acolo in "acvariul ei" si atatwinking la porcusorul de guineea sa mai zicem. poate face zgomot si miroase si urat, chiar nu stiu thinking

| boOboO_4917 a răspuns:

Te ajut eu...decii in primul rand pOrcusOrul de guineea face foarte mare zgOmOt. dar daca il asStupi. sSa`r putea sa faca mai putina galagie.:*... sSucCesS`.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o verişoara care are unul chiar habar n-am daca face zgomot dar nu am auzit decat un cip şi atât