| princess01 a întrebat:

Hei...stie cineva cand este nascuta Miruna Oprea? (cea care canta pe Disney Chanell cu Noni melodia 'Nu as schimba nimic') Nu vreau sa stiu varsta...ci diverse lucruri despre, cum a ajuns ea vedeta, data nasterii etc. FUNDA!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Miruna Oprea din Oneşti, jud. Bacău, are 14 ani, este atât de pasionată de muzică încât prima sa participare la o astfel de competiţie (Festivalul Ti Amo) a avut loc la frageda vârstă de 5 ani, deşi limita de vârstă era de 6 ani. A reuşit să impresioneze juriul care a ales-o să prezinte două ediţii ale Festivalulului "Ti amo". Miruna a luat parte la numeroase alte festivaluri, printre care: Mamaia Copiilor, Fulg de Nea, Delfin, Golden Crose (Malta), Festivalul Nilului (Egipt), Zecchino D’oro (Bologna). Remarcându-se drept cea mai tânără compozitoare în cadrul celei de-a 50-a ediţii a festivalului Zecchino D’Oro (Bologna), Mirunei i-a fost decernat premiul UNICEF pentru compoziţie. Pentru a-şi cultiva talentul în continuare, Miruna îşi doreşte să urmeze un liceu de specialitate.Ea a mai participat la Diney Channel,cu o melodie de a lui Miley,a impresionat atata de tare juriul,si a fost si alesa castigatoarea, primind un bilet la Londra, concertul lui Miley.Mai multe detalii :
http://bacaul.ro/......nnel-5096/

| andu_9113 a răspuns:

Miruna Oprea a devenit celebră după ce a câştigat concursul naţional de talente Disney, „Fii o vedetă Disney Channel" care a avut loc anul trecut în România. În vârstă de 14 ani, Miruna a încântat publicul şi a învins o concurenţă acerbă, fiind încoronată câştigătoare. Aceasta i-a adus numeroase alte realizări, printre care apariţia recentă ca gazdă a celui de-al 15-lea Festival Internaţional de Muzică TI AMO, unde a primit Premiul Păcii.

| princess01 explică:

Sper sa nu va suparati cei pe care nu i-am declarat castigatori, dar cea ce voiam eu de fapt era exact ce a raspuns paupaulapaulina...ms mult tuturor!

| MariAsakura2002 a răspuns:

Pai miruna e nascuta in 1995