| Alex00990 a întrebat:

Am 15 ani si m-am indragostit de o fata. O cunosc cam de vreo 1 an si jumatate. La inceput nu imi placea in mod deosebit de ea (plus ca era prietena unui coleg ).Am facut banchetul de clasa a 8-a impreuna si nu prea aveam nici un fel de interactiune cu ea. Pana la urma am intrat si la liceu. Intr-o zi stateam pe Facebook si o vad acolo si ii dau mesaj,de atunci am inceput sa vorbim. Am vorbit asa pentru cateva luni, pe masura ce timpul trecea incepea sa imi placa de ea. La un moment dat mi-a scapat si i-am spus (nu voiam sa o fac atunci). Timpul a mai trecut si mai vorbeam din cand in cand. Eu nu mai prea simteam nimc' pentru ea. In martie mi s-a reaprins sentimentul si am inceput sa ii trimit mesaje. Am mai vorbit putin timp,dupa care a inceput sa devina destul de retrasa fata de mine. Am invitato in oras si a zis ca nu are timp. Cateodata nu prea mai raspunde la mesaje, da raspunsuri scurte. A devenit destul de rece cu mine, dar ea a spus ca nu are nimic' cu mine. Acuma parca sunt mort dupa ea si ea parca anume face. Cum as putea sa o cuceresc? Cum as putea sa ii demonstrez ca imi place de ea? Ideea e ca nu ne prea intalnim des fizic. La mesaje imi raspunde din cand in cand. Chestia e ca ea stie ca eu o plac. Probabil ea ma considera doar un prieten. Cum as putea sa o fac sa accepte o intalnire? Sunt mort dupa ea!
PS: Nu vreau raspunsuri de genul "Cauta alta fata!", pentru ca eu o vreau pe ea!
Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca intai sa te bagi in seama cu ea prin mesaje si dupa mai tarziu sa ii spui ca o placi.

| petitconseil a răspuns:

Nu ti-e clar ca nu te place? Degeaba esti tu innebunit dupa ea, dragoste cu sila nu se poate.

| Strongerthanyou1 a răspuns:

Incepe cu mesaje scurte, gen: -Buna...(numele ei), ce faci? Esti bine?
Apoi iti va raspunde, dupa care poti intra in anumite subiecte comune cu ea, daca nu stii ce ii place, intreab-o despre muzica, actori, sport, si vezi unde te identifici cu ea, mentine conversatia cu ea, iar in functie de ce ii place, dezbate mai mult tu acel subiect! Dupa ii poti vorbi despre un anumit loc si ca ai vrea sa mergi acolo! Dupa o poti intreba daca vrea sa va plimbati, sau sa mergeti undeva anume!