| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU happy Am aflat astazi ca persoana de care imi place ma uraste , si nu stiu ce sa fac crying Au fost niste colegele la el si l-au intreabat daca ma place , a zis ca nu si ca ma uraste , dar de fiecare data cand trece pe langa mine se uita frumos la mine , nu pare ca ma uraste sad Ce pot sa fac ca sa-i schimb parerea despre mine ? Sau... ?

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Poate că i-o fi ruşine să le spună colegelor tale că te place că destul de puţini au curajul să recunoască în faţa altcuiva că le place de cineva. Şi de unde ştii că fetele alea ţi-au spus adevărul? Poate că ţi-or fi zis aşa şi ca să-ţi facă ţie în ciudă,ca să te supere, se poate şi asta.Du-te şi vorbeşte cu el, roagă-l să-ţi dea măcar o şansă de a te cunoaşte mai bine ca să-l convingi că şi-a făcut o impresie greşită despre tine. Dacă tu crezi că nu i-ai făcut nimic ca să te urască eu zic c-ar trebui să clarificaţi treaba asta.

3 răspunsuri:
| LukaVocaloid a răspuns:

Poate a raspuns in gluma si oricum nu lear spune prietenelor tale adevarul tu tiai spune sentimentele altcuiva in afara de prieteni apropiati si cine stie du-te si vorbeste cu el poate te place multi baieti spun ca te urasc dar te plac de fapt

| Angellx3 a răspuns:

Pai inca nu stii care este motivul, de ce te uraste? thinking ce i ai facut?
Daca nu i ai facut nimic, poate spune asa ca ii este rusine de colege si colegi, trebuia tu sa discuti cu el, nu colegele.

| rtetrhuergyu4e a răspuns:

Hei.Eu te sfatuiesc sa il lasi in pace pentru ca apoi o sa creada ca esti disperata dupa el.Singura solutie este sa il intrebi personal ce simte.Daca o sa spuna ca te uraste, te faci ca nu ai auzit. Daca spune ca te place fa-l sa se indragosteasca cat mai mult de tine, apoi sunt sigura ca iti v-a cere prietenia. Să nu suferi din cauza asta, nu merita. Sper ca ti-am fost de folos.