| IngridGreta a întrebat:

Am aproape 12 ani, 1, 65 inaltime si doar 40 kg. Nu am forme deloc si sunt prea slaba si osoasa. Incerc din rasputeri sa ma ingras, dar orice si oricat as manca nu reusesc. Mie imi place foarte mult sa fac sport si practic dansul unde muncesc mult si cred ca acolo slabesc.
Eu vreau sa ma ingras si sa am si cateva forme, fiindca arat aproape ca o scandura big grin
Vre-un sfat va rog? Multumesc!winking

2 răspunsuri:
| 德尼莎 a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi mananca de mai multe ori pe zi dar nu mult! mananca pana te saturi si tine-o tot asa de vreo 5 ori pe zi eu asa am facut ca sa ma ingras chiar daca nu am pus multe kg s-a vazut totusi. Oricum in timp ai sa te dezvolti iar atunci ai sa vezi ca, chiar daca vei manca putin se va prinde bine de tine avand in vedere ca tu practici si dansul. Ai rabdare si da-i tot ce poti daca intr-adevar vrei sa te ingrasi nu te da batuta si continua cum am zis eu si ia multe vitamine. Ar ajuta foarte mult si proteinelewinking

| MadalinaBoca a răspuns:

La 12 ani ai tai si la programul pe care il ai nu e necesar sa te ingrasi. Putina rabdare, ca vor avea loc cateva modificari la corpul tau pe parcurs. Esti inca mica sa iti doresti sa te ingrasi. Gandeste-te ca sunt fete la varsta ta care doresc sa slabeasca si nu reusesc si se chinuie zilnic prin sport si diete. Desigur nu e nevoie sa facem aici o comparatie...tie iti trebuie rabdare. Continua sa faci sport si sa dansezi, caci iti vei defini formele in timp. Numai bine!