| LucaAdina a întrebat:

Bună!
Am o dilemă. Am început să mă îngraș destul de mult deoarece fusesem foarte slabă in generală, toată lumea își făcea griji pentru mine, iar acum am ajuns sa mi se zică (,) ca ar trebui să mai slabesc. Am 17 ani si am 60 kg la 1, 67 înălțime. A început să fie frustrant si sa ma dispere aceste gânduri. Ma simt foarte prost daca mănânc, dar mâncarea pentru mine e una dintre micile bucurii ale vieti. As incerca sa nu mai mănânc pâine, eu care mănânc singura la o masă aproape o pâine întreaga, mi-ar fi destul de imposibil. O sa incerc sa fac mai mult sport si sa mănânc mai sănătos. Credeti ca sunt grasa? ...Adică băieții imi zic ca arat super ok si nu sunt grasa, pentru ca am forme dar am început să am vergeturi pe coapse, chiar si pe sani si in spatele genunchilor... cred ca o sa ajung in prag de depresie, chiar am început să nu mai suport si chiar sa cred ca sunt grasa de-a dreptul. Poate acum nu sunt, dar dacă voi continua asa, o sa devin obeza. Niciodată nu am trecut de 55 kg, am avut un șoc cand m-am uitat la cântar, credeti-ma!laughing. Sunt grasă sau e doar in capul meu?

Răspuns Câştigător
| amariagrl a răspuns:

Vergeturile sunt de la faptul că ai adăugat greutate prea repede, dacă au apărut recent încă pot fi tratate, dacă de demult -doar prin intervenție chirurgicală, ceea ce nu recomand bineînțeles. Dacă vrei să dai jos câteva kg, te aștept pe IG-ul meu, eu deja am slăbit 15 kg, mai multe detalii găsești acolo ( amariagrl )?
https://www.instagram.com/amariagrl/

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cum să mănânci aproape o pâine întreagă la o singură masă? Nu e bine, pâinea îngrașă.
Mai redu din ea, mănâncă mai sănătos. Fă sport.

| Rd79 a răspuns:

Nu esti grasa, dar probabil ca 57 kg ar fi o greutate mai buna pentru tine. Nu mai manca asa multa paine, si redu din dulciuri. Sau mergi 5-10 km pe zi daca poti.

| crud a răspuns:

Tiparele spun ca nu esti grasa. Probabil ca, daca slabesti totusi 2 kg, psihicul tau ar fi impacat.

| socipath63092 a răspuns:

Probabil ești grasa.dar nu dispera sportul și determinarea este la îndemâna oricui