| An0nim0uSz a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum ceva timp, este mai mic cu 1 an decat mine dar ne intelegem super, insa ne desparte distanta. El insista sa ii povestesc mamei mele de el, insa mie imi e teama de reactia ei ( in situatia in care nu am o buna comunicare cu ea. Vorbim mai rarut si cam deloc despre baieti, sentimente.) O idee cum as putea sa ii spun ei despre el, incat sa fie de acord?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incepe prin a-i spune ca te intelegi bine cu-n baiat, sa-i dai detalii despre el si sa-i spui si anumite faze mai amuzante de ale voastre iar peste cateva zile sa-i spui ca ai realizat ca-l placi si ca eventual sunteti impreuna (daca e cazul)

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pana la urma conteaza ceea ce simti tu.
Incearca sa-i vorbesti mamei cand o gasesti calma si cu chef de vorba.
Si un an nu este un capat de lume.
Daca va intelegeti bine, chiar crezi ca conteaza un an?
O zi bunahappy

| Armenianeek a răspuns:

Spune-i ca te face fericita, oricum e alegerea ta. E bine totusi sa stie. happy Prinde-o intr-o stare buna si spune-i lejer, nu cred ca ar avea ceva impotriva.