| andreea_4070 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Îmi place de un băiat de ceva timp și as dori sa ma apropi mai mult de el dar de fiecare data când ne întâlnim ne certam iar atunci când suntem singuri ne înțelegem perfect.As dori sa ii spun ca îl plac dar mi-e teama de reacția lui. Ce as putea face în situația aceasta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci din cate am inteles cand sunteti de fata cu alte persoane va certati iar cand sunteti singuri va intelegeti perfect, asa e? Andreea aici depinde ce fel va certati de fata cu ceilalti, daca sunt certuri copilaresti si doar va ciondaniti inseamna ca sentimentul pe care il ai tu fata de el este reciproc dar lui ii este teama asa cum iti este si tie de a recunoaste, deci daca crezi ca chiar merita prinde un moment in care sunteti singuri si incepe sa vb despre relatia lu cutare si ca le sta bine impreuna sau relatia lu cutare ca nu se potrivesc, si fa usoare aluzii la ce tip de baiat tiar placea tie (descriel pe el dar nu chiar in detaliu ca sa nu pari patetica), sau de exemplu spune asa, stii ca lu nu stiu ce fata cred ca ii place de tine? (spui numele unei fete care nu arata bine sau pe care el sa nu o suporte) si ii conturezi usor senzatiile care le ai tu in preajma lui, o sa se inchege o prietenie puternica care daca el chiar te placa in putin timp se transforma intr-o frumoasa relatie. Insa daca certurile sunt create mai mult de el, si observi ca vrea sa te injoseasca sau se poarta superior cu tine de fata cu ceilalti sau spune in mod ironic ceea ce vorbiti voi in particular sau chiar te ia la misto inseamna ca chiar daca se simte bine in compania ta inseamna ca nu ii place destul de tine ca sa arate asta de fata cu restul lumii si chiar ii este rusine de faptul ca se intelege bien cu tine cand sunteti numai voi doi deci in cazul asta chiar nu merita oboseala. Deci... Tu stii mai bine care din astea doua ti se potrivesti. Alege. Tine-ma la curent, pupici.

12 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu-i spune ca-l placi. Nu prea inteleg cum va intelegeti voi, nefiind impreuna. Conteaza ce-i intre voi cand sunteti impreuna. Mai lasa timpul sa vorbeasca.

| DMV a răspuns:

Problema e din partea lui din cate imi dau seama: daca va certati in prezenta celorlalti, dar in intimitate va intelegeti perfect, atunci unul din voi are o problema cu el: parerea celorlalti. Daca el te place, dar altii te critica, atunci vrea inconstient sa nege orice legatura cu tine, desi face mai rau.
Daca nu se maturizeaza repede, nu-ti mai pierde timpul. Stii si tu ca in momentul cand citesti asta, este cel putin un alt baiat care se gandeste la tine si care ar fi mai cu capu pe umeri decat cel care te-a vrajit cu cearta lui.

| Stixie a răspuns:

De cine îţi place măă?laughing
Hai că eu supun că te place, dar când sunteţi cu altcineva. îşi cam arată mascabig grin
Hai că te-am pupatkiss

| Paula a răspuns:

Hey! asa am fost si eu cu unu day dreaming si acum il mai plac blushing. I-am zis tot ce am avut pe suflet. Masca o ramas. n-am mai vorbit cu el vreo 2-3 saptamani. si daca am vorbit era doar asa nici cum. dupa o luna am inceput iar sa fim buni amici. si recent mi-a zis ca ma place si el. eu am asteptat 1 an sa-i spun ca'l plac laughing. tu faci cum vrei happy.

| Moneyandfame a răspuns:

Daca atunci cand va intalniti sunt si alti oameni nu spune nimic. Vorbeste cu el doar cand sunteti voi 2, nu cu toata ceata de amici. Spune-i direct ce simti, o sa fi surprinsa.

| Claudiu_7827 a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca poate nu esti genul lui?

| just.for.you a răspuns:

Eu una i-as spune ca doar incepe sa imi placa nu-i spune adevaratele sentimente k daca el nu te place si-ar putea bate joc de tine si ar putea sa ajunga la extreme pentru ca stie ca esti inebunita dupa el! deci fii subtila si afla daca tine la tine cat tii si thu la el!

| kid_5092 a răspuns:

Sa nu il abordezi cand este cu amicii lui despre acest subiect, s-ar putea intimida si stim cu totii cat de rautaciosi sunt unii amici cand incep sa faca putin misto, pentru ca lor li se pare cool. Spune-i in fata ce simti daca esti sigura ca ai vrea sa fie prietenul tau, nu prin intermediul altor persoane sau prin mess/skype si altele.

| adi_7507 a răspuns:

Sa inteleg ca atunci cand va intalniti nu sunteti singuri?

| danutzyscorpyon a răspuns:

Cel mai sigur e sa bagi idu asta in lista si sa discutam
danutzy_scorpyon
pe bune o sa vezi k o sa mearga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sarut nu strica niciodata ...si asa poate sti si el ca'l placi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ii este rusine sa se inteleaga bine cu o fata in preajma prietenilor.