| DumitruAndreea a întrebat:

Hei,TPU! Am nevoie de ajutor! sad
Este un baiat,mai mare cu un an decat mine.E de treaba,prietenos si avem multe lucruri in comun. El sta intr-un alt oras,unde sta si bunica mea. Nu prea ne vorbim,dar nu suntem certati. Doar nu prea facem schimb de replici,rareori o facem. In unele momente il surprind uitandu-se la mine,cand a vazut-o pe bunica mea in sat,era cu o femeie,a intrebat-o unde stau,iar in sat e un loc unde se strang mai multi copii,iar intr-o zi eu nu m-am mai dus, s-au dus doar cele 2 verisoare ale mele. In ziua aceea le-a intrebat de ce nu am venit.Cand cineva nu a venit n-a intrebat pe nimeni daca stie de ce n-a venit.E posibil sa ma placa? Si daca da, ce ar trebui sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| Irinamujoperufe a răspuns:

Ideea e ca baietii sunt mistocari intre ei, se dau care mai de care mai cocos si in caz ca unul isi face o prietena ceilalti ori din invidie ori din orgoliu fac glume pe seama lui, acum depinde si de personalitatea lui, daca pune la suflet lucrurile astea si e afectat inceraca sa te evite pentru ca se simte aiurea. poate reusesti sa vorbesti o data cu el fara sa fie nimeni si intreaba-l

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu cred ca te place. Ai putea incerca sa incepi prina vorbi mai mult cu el iar daca pare totul ok sa-i spui ca-l placi.

| Irinamujoperufe a răspuns:

DA.cu siguranta te place. daca si tu il placi pe el, incearca sa intri in vorba cu el, nu doar sa'l saluti. deschide un subiect, vezi cum se desfasoara conversatia si iti poti da seama si dupa.Parerea mea este ca te place, altfel nu era atat de interesat de persoana ta

| DumitruAndreea explică:

Da,dar de o perioada, ma evita, desi a intrebat de mine intre tinp ce ma evita, nu prea mai vine la joaca in acel loc. Cei de acolo au cam facut glume pe seama asta. Oare asta sa fie problema? Cand cineva ii aduce vorba de mine spune ca nu i pasa si sa l lase in pace cu glumele astea. Oare sa ii fie jena? Si daca ma place, de ce nu m a prea abordat pana acum?

| Irinamujoperufe a răspuns (pentru DumitruAndreea):

Ideea e ca baietii sunt mistocari intre ei, se dau care mai de care mai cocos si in caz ca unul isi face o prietena ceilalti ori din invidie ori din orgoliu fac glume pe seama lui, acum depinde si de personalitatea lui, daca pune la suflet lucrurile astea si e afectat inceraca sa te evite pentru ca se simte aiurea. poate reusesti sa vorbesti o data cu el fara sa fie nimeni si intreaba-l