| Letheaaannn a întrebat:

Am nevoie sa imi raspundeti URGENT la aceasta intrebare. Daca am toate mediile claselor 5-8 peste 9 si iau la examen 7 la ambele materii, as putea intra la un liceu bilingv unde media e 6.45? Ma stresez foarte mult si mi-e frica ca nu voi intra. Daca ma pierd la examen si nu iau nici 6? Ce ma fac dupa? Nu mai stiu unde as putea intra, doar la profesionala.

Răspuns Câştigător
| anoniiim1807 a răspuns:

Da, sigur!
Nu te stresa, nu e atat de greu la examen. E doar un test mai mare.din tot ce ai facut pana in clasa a 8 a.
Poate la mate e putin mai dificil insa la romana trebuie sa ai doar imaginatie si evident trebuie sa mai sti anumite lucruri...insa la compuneri e usor daca ai imaginatie
Nu te stresa pentru ca daca te stresezi iti va influenta si mai tare starea si te va face sa te pierzi
E bine, ai incredere in tine.
Plus ca ai media 9 in clasele 5-8.
Succes :*