| ღChloeeღ a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor. Azi dau test la franceza si ni s-a spus cate ceva despre subiectele pe care le vom avea. La un punct va trebui sa fac descrierea unui coleg. Aveti vreo idee? As face-o eu, dar nu mai tin minte care sunt acele adjective pentru descrierea unei persoane...
Dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
| CrissW96 a răspuns:

Eu sunt as la franca... ma rog iti fac un mic text:
Ce garcon c`est mon copain. Il a les yeux bleus, son nez on dirait celui d`un ourson, il a des grandes levres, une bouche enorme mais il est tres symphatique. En plus, je crois cu`il est beau.
ceva de genul asta... laughing sper ca te-am ajutat