| everythingwillbeokayx3 a întrebat:

Hei,tpu.am o intrebare : de ce este lumea asa de rea? Sa incep cu inceputul.
Sunt o fire deschisa.am multi prieteni, dar niciunul nu pare a fi adevarat.am prieten si in foarte mult la el. Numai ca fazele sunt mai multe.
Acum 6 ani am decis ca o fata jumate romanca jumate tiganca sa-mi fie cea mai buna prietena.eu tin foare mult la ea, dar din pacate ea nu cred ca tine la mine.cand suntem doar noi 2 imi apune lucruri dulci si cand suntem cu alte fete ma umileste, si mna, nu-mi pica bine..as vrea sa ma separ de ea pentru ca ma trage in jos la invatatura si la alte lucruri..despre care nu vreau sa vorbesc.
Unii considera ca perfectiunea consta in 5 tone de fond se ten si machiaj, si ma jignes pentru ca eu foloses din an in pasti produse cosmetice..eu nu sunt ca ele.nu ma pensez pentru ca nu am nevoie, nu imi fac parul cu placa, nu ma machiez..si totusi cu totii ma jignesc.sunt genul de om care pune repede la suflet.
As vrea din tot sufletul sa ma mut la alta scoala dar ai mei nu sunt de acord, cum ii pot convinge? Colegii mei ma deranjeaza foare mult iar restul claselor de-a sasea sunt niste scursuri. Eu compun foarte mult, si prefer ca in pauze sa compun.nu sa golanesc pe holuri si chestii de genul.
Orice as face ei ma jignesc,si nu mai rezist, am ajuns sa le fac lor pe plac si nu-mi place ce am devenit, anturajul m-a stricat.ce as putea face?
Mersi mult ca ati citit. happy

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

In ziua de azi sunt multi prefacuti, trebuie doar sa ii eviti.

Fetele care cred ca perfectiunea consta in 3 tone de fund sunt cam... stii tu.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| BTWIN a răspuns:

Buna! Nu mai pune la suflet toate lucrurile rele, ca nu vei mai avea unde sa le pui pe cele bune happyIncearca sa vorbesti cu parintii tai despre problemele tale si despre cum se comporta cu tine asa zisii prieteni.In zilele de azi, invidia e mare, iar din cauza ei oamenii fac multe lucruri pe care mai tarziu le regreta.Fii puternica si nu-i lasa sa te supere.Cam atat am avut sa-ti zic.Si NU uita! E bine sa fii diferit! happy

| emignon a răspuns:

Cea mai bună prietenă și unica de pe Pământ este învățătura.

Oamenii nu pot să-i consider prieteni, în mare parte din același motiv din care nu-i pot considera nici dușmani:și anume, firea omenească se schimbă.
Oamenii sunt oameni și au multe fețe.
Pe când învățătura din câte știu e doar una și de calitate.

De asemenea, și o destindere sănătoasă alături de noi înșine nu strică.

| DarkStalker a răspuns:

Frate te inteleg dar din pacate nu sunt un Cupidon deci baga la tartacuta daca o fata iti face asa laso moarta nu trebuie sa stai cu ea.Gandestete ca daca tu ii faceai asa plangea si tot pe tine cadea vina si tot.Concluzie:Renunta la prieteni de genu ei care doar se prefac pentru a obtine ceva de la tine. Daca asta nu te ajuta nu stiu ce te poate ajuta.