| unicornio a întrebat:

Hei tpu..am o întrebare destul de stânjenitoare și va rog sa nu râdeți sau mda. Ințelegeți voi. Am 12 ani și am sânii cam prea mari. Deja sunt aproape cât ai mamei mele care are 40 de ani.
Poate unele nu au și vor sâni dar pentru mine asta e o povarăsad
Va rooog dacă mă puteți ajuta cu niște sfaturi cum sa fiu/par mai plată sau niște exerciții pe care sa le fac pentru micșorarea sânilor.
Cel mai bun primește coronița (sau premiu nu stiu sigur cum e aici),
Va rog, ajutați-mă și fără chestii de genul "sânii sunt un atuu pentru fete " etc.

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă ai de unde, mai slăbește careva kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ii ai mari din cauza grăsimii, trebuie doar sa slăbești. Dacă nu, probabil ca exista operație pentru asta doar e cea mai mare prostie

| GouDidodino a răspuns:

Operatie, ca simona halep

| eckblume a răspuns:

Esti la varsta cand se produc modificari fiziologice. Potrivit unor studii, fetele care sunt mai dezvoltate se simt stanjenite, in timp ce baietii se bucura si se dau "cocosi"/se mandresc in fata prietenilor in perioada asta. Nu poti face nimic in privinta lor, ma refer la micsorare. Imbraca-te cu haine mai largi, poarta bustiera. Evita hainele mulate care sa ii scoata in evidenta. Probabil esti singura din grupul tau de prietene care este mai dezvoltata si de aici si sentimentul de rusine. Nu iti mai face atatea griji, ci accepta-te asa cum esti. Poti face exercitii pentru slabit in caz ca esti mai plinuta, insa in privinta bustului nu ai ce face, poate doar sa il acoperi.
Spre exemplu, eu la 12 ani eram foarte suparata ca imi aparusera cosuri pe fata, desi colegele mele nu aveau. Asa e pubertatea, toti ne-am confruntat cu ea. Unii baieti ce sa mai zica? Li se schimba vocea dupa 12-14 ani. Fii fericita ca nu ai probleme de sanatate. E corpul tau si poate nu ma crezi, dar e ceva normal aparitia pubertatii.

| ionutflorin123 a răspuns:

Pai esti grasa de aia si la 40 de ani nu prea o sa ti mai creasca poate daca continui

| ONR1R4 a răspuns:

Acceptă-te aşa cum eşti, altfel nu vei observa niciodată oportunităţile. Nu te vei simţi liber să mergi înainte pentru că nu vei simţi că meriţi asta.