| Ioana12345678910 a întrebat:

Hei,TPU! Am o intrebare:Sa ma las de scoala si sa ma apuc de rap sau sa invat ca sa devin avocata cum vor ai mei..Chiar nu stiu.m-ar ajuta mult raspunsurile voastre

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TU vrei sa decidem noi pentru tine? Nu gandesti!

| Ioana12345678910 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa decideti voi pentru mine..Am zis ca vreau sa vad si alte opinii.

| Iwliaaa a răspuns:

Poți să te apui de rap dar nu lăsa școala. Dacă tu vrei să devi avocată, fă-te avocată.

| Ioana12345678910 explică (pentru Iwliaaa):

Chestia e ca eu nu vreau sa devin avocata, ci parintii mei.Ei sunt niste oameni respectati de lume si cu joburi stabile si vor un viitor bun pentru mine.Dar eu stiu ca asta nu ma va face fericita. Daca imi voi urma visul de a face rap, atunci voi fi fericita.

| Iwliaaa a răspuns (pentru Ioana12345678910):

Da dar. subscriu, în muzică azi ești cunoscut, vrut la toate concertele, emisiunile, radiourile și așa mai departe iar mâine ești un nimic, un nimeni.
Ai grijă, bănuiesc că ești mai mică deci până în clasa a 12-a ai timp destul să te gândești ce îți place și ce nu, succes!

| Ioana12345678910 explică (pentru Iwliaaa):

Vreau de acum sa imi fac planurile de viitor deoarece atunci cred ca va fi prea tarziu..Si vor decide parintii mei in locul meu dupa ce termin liceul.

| Iwliaaa a răspuns (pentru Ioana12345678910):

Ba nu, nu va fi prea târziu.

| Ioana12345678910 explică (pentru Iwliaaa):

Ba da, va fi.

| FrateleRobert a răspuns:

Problema ta este una foarte serioasa si greu de abordat, deci pe langa propunerile pe care ti le fac eu si ceilalti care s-ar putea sa-ti raspunda la problema trebuie sa consulti un specialist. Cel mai bine este sa-ti urmezi inima, in acest caz trebuie sa-ti pui principiile tale mai presus decat cele ale parintilor tai. Mereu trebuie sa faci ce-ti dicteaza sufletul, nu ce-ti spun cei din jur. Dar, as vrea sa-ti spun ca, daca vrei sa ai o viata stabila sa stii ca job-ul de Rapper, nu-ti vor aduce un venit stabil, astazi poti sa fi cunoscuta de toata lumea, iar maine nu. Deci cum ti-am zis la inceput contacteaza un specialist, iar telefonul copilului te va putea ajuta foarte mult pentru a-ti rezolva aceasta dilema. Uite aici numarul asociatiei si site-ul: 116 111 http://www.telefonulcopilului.ro

| Ioana12345678910 explică (pentru FrateleRobert):

Nu am nevoie de un specialist..Si eu simt sa ma las de scoala pentru a face rap..Stiu ca o sa-mi fie ft greu la inceput deoarece parintii nu ma vor sustine deloc.Dar am prieteni care s-au lasat de muzica de la o varsta frageda si s-au apucat de rap si acum sunt cunoscuti si nu regreta nimic din ce au facut.