| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Hei TPU, am o nedumerire. Iubitul meu cam de o luna tot zice am fițe ca prietena mea cea mai bună, eu am o probelma..Gen ma enervez foarte repede,si el zice ca am fițele ei, ca seman cu ea, ca am copiat-o in toate. Zice ca e urata (Desi nu e) si mai mereu aduce vorba despre ea. Azi de exemplu ma certasem foarte grav cu mami si începui să plang si speram sa fie si el langa mine..Sa mă ajute, si el imi zisa "Gândeste-te la mine si la Silvia (Prietena mea cea mai buna) si nu mi se parul ok sa zică de ea..Mai ales in momentul ăla,si nu stiu de ce mereu o aduce in discutii dintr-un motiv sau altul', am intrebat cativa prieteni si mi-au zis ca e o posibil sa o placă...Din moment ce mai mereu zice de ea, si pare asa ca nu o suporta..Si nu stiu ce sa fac, nu stiu ce sa cred.
Astept cat mai multe răspunsuri, dacă a-ti trecut prin asa ceva.Dau funda, multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Iubitul tau, daca o place pe prietena ta, mai tarziu tot vei afla adevarul, apoi sa nu fi trista fiindcă iubirea are mereu ce-i mai bun pentru noi pus deoparte! O place; sa mearga la ea! Tu oricum esti o fata deosebita si rapid vei fi remarcata de altcineva care-i aparte! Fii liniștita, concentreaza-te pe școală si lecțiile tale si uita astfel de situații triste. Totuși, ce iti recomand? Relaxeaza-te si lasa treaba cu enervatul rapid: o ființă valoroasa se autodisciplineaza, lupta sa devină mai buna, mai răbdătoare, altfel! Numai bine!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil si s-o placa si sa se ascunda printr-un aparent dispret. N-avem de unde sa stim si nici suficiente detalii. Doar timpul o sa scoata la iveala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lui îi plac două fete acum, tu și ea. El o să aleagă pe cea care se poartă mai frumos cu el, care nu îl toacă la cap. Poți fi tu aceea.