| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Cunosc un baiat doar asa adica suntem amici si nu ies prin oras cu el sau asa. El a avut o relatie acum cateva luni cu o fata de care imi place. Eu cum as putea sa ii spun ce simt sau asa? Eu ma stiu de multi ani cu fata asta dar nu am iesit impreuna. Si saptamana as avea sansa sa ii spun ca mai iesim cu un grup. Nu vreau propunerea cu sa o conduc pana acasa.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iesi cu ea si grupul respectiv si intr-un moment prielnic cere-i Facebookul sau orice alta retea de socializare pe care puteti vorbi si continua sa tii legatura cu ea acolo.

| Dia007 a răspuns:

Propune-i sa iesiti cu grupul, nu e nimic rau in asta. Atunci vei sti sigur daca te place si ea, la randul ei. E un prilej minunat de a vorbi cu ea si de a vedea cum stau lucrurile cu ea (daca te place si ea sau nu). Vei lua o hotarare dupa aia.
Inca ceva...inteleg ca-ti faci cumva griji cu privire la amicul ala al tau. Daca, dupa intalnirea cu grupul, fata iti da de inteles ca te place, cred ca e ok sa porti o discutie mica si cu el. Lasa-i de inteles ca te intereseaza fata, ca mai tarziu sa nu apara discutii. Dar, inca o data, dupa intalnirea cu grupul
Bafta