| Madutzza98 a întrebat:

Hei TPU am o problema, luna trecută am avut menstruație normala in data de 20, luna aceasta mi-a venit in data de 10 si îmi venea foarte puțină menstra câte 1-2 picături pe zi, in schimb aveam dureri menstruale si crampe( țin sa Menționez ca am avut relații sexuale neprotejate înainte si prin data de 9 am început sa iau antibiotice de 1000 pentru puroi la măsea ar putea fi din cauza asta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul de nidatie al ovulului fecundat. fa-ti testd e sarcina pentru ca sunt mari sanse sa fii deja insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ai intretinut relatii sexuale ar fi trebuit sa precizezi data exacta a sexului, deoarece sexul a fost neprotejat daca a existat eliminare de sperma eja culare si in ce loc adica in vagin sau in afara, deoarece nimeni nu poate ghici ce s-a intamplat de fapt cu adevarat. Doar prezentand aceste date se poate face o analiza si formula un raspuns catusi de cat apropiat de realitate. Insa un ciclu atat de scurt de doar 21 zile cel mai probabil s-a produs dn cauza unor dereglari hormonale majore si nu din alte motive. Multa sanatate!