| BomBonicaThaa2000 a întrebat:

Am o problema. Sunt cu prietenul meu de 4 luni si deja nu imi mai place de el. Mereu am incercat sa scap de el, dar nu pot. Nici nu am motive intemeiate sa ma despart de el. Pur si simplu ma plictiseste si nu ma atrage nimic la el. La inceput il iubeam extrem de mult dar acum... ma iubeste enorm dar eu nu. Stiu ca trebuie sa vorbesc cu el si sa ii spun fara ocolisuri dar cand i-am spus a cerut o a doua sansa si mi-a zis ceva de mi s-a facut mila de el... nici nu vreau sa il ranesc dar nu mai stiu ce sa fac. Ma suna mereu, nu ii raspund, imi trimte mesaje mereu, nu ii raspund, ma cheama in oras, ii zic ca nu am timp. Cel mai ciudat lucru este ca ma intelege mereu. Nici mama nu ma intelege atat. straight face nu merita sa sufere. Sa zic asa mi-am gasit si pe altcineva. Adica persoana respectiva ma face mereu sa zambesc, bine nu vreau sa fiu cu el si nici nu il plac doar ca ma face sa ma simt bine in prezenta sa. Mereu umblu cu el, mai ales ca a venit vara! Help! P.s. am 14 ani.

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Spune-i adevărul. Indiferenţa ta îl doare mai tare. Adevărul doare, asta e, viaţa merge înainte. Sigur o să te înţeleagă. Spune-i ca nu mai merge relaţia.
Numai bine!(:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu vrei să îl faci să "sufere" (Câtă suferinţă poate exista la 14 ani, parcă) minte-l.
Spune-i că mama ta ţi-a interzis să vă mai vedeţi. Că eşti încă mică şi nu aşa deşteaptă să poţi avea o relaţie. Va înţelege. Spune-i să te aştepte 4 ani şi atunci când vei avea 18 te vei întoarce la el.

| LoveYou7784 a răspuns:

Pai si eu am fost intr-o situatie asemanatoare ...Si daca chiar nu mai vrei sa fi cu el trebuie sa ii spui ca la inceput chiar ai tinut la el dar acum nu mai tine. Spune-i ca esti sigura ca isi va gasi pe altcineva care va tine mult la el si nu il va face sa sufere si ca puteti ramane prieteni. :*