| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Un baiat nevazator este indragostit de mine de mai bine de un an, si mi-a spus asta de cateva luni. Ma inteleg bine cu el, dar astazi mi-a spus din nou ca ma iubeste si ca ar vrea sa fie impreuna cu mine toata viata si i-am spus ca nu vreau asta, doar sa ramanem buni prieteni, dar a spus ca pleaca din tara si ca se va sinucide. Speriata, am plecat acasa si de vreo 4 ore ma suna intruna, dar nu i-am raspuns si a venit la mine la usa, dar cum bause nu i-am deschis usa. Imi trimite mesaje ca ii e rau, ca trebuie sa mearga la spital. Chiar nu stiu ce sa fac, nu m-am simtit atat de rau in viata mea. Ce as putea sa fac sa isi revina sau sa nu ma simt atat de vinovata?

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Dupa cum a spus si RockNbeer, trebuie sa invete sa primeasca si refuzuri ca viata este lunga. Daca tu il consider doar un prieten, iar el este indragostit de tine, mai bine rupi legatura.Astfel ii scurtezi suferinta si el va trebui oricum sa-si duca viata inainte.

| RockNbeer a răspuns:

La fel ca orice alt om,trebuie sa invete sa primeaca un refuz, faptul ca-i orb nu-l scuteste de chestia asta.
N-are rost sa te simti vinovata, ii decizia ta si trebuie sa ti-o respecte, daca n-o face si continua sa insiste, atunci iti va dovedi ce fel de om este.

| Daniell25 a răspuns:

1. Spune cati ani ai ( sa stim ce sfaturi sa-ti dam) 2. e bine ce a spus RockNbeer, dar nu uita ca poate sa fie f, foarte sensibil

| WhiteScarf a răspuns:

Am 17 si el e cu 5 ani mai mare. Dar el este foarte sensibil si aseara m-a intrebat ca doresc sa ii fiu iubita sau prietena, iar eu i-am spus ca prefer sa fim prieteni, ca pana acum. Mi-a spus ca nu se poate si si-a luat adio. Ce naiba sa fac, ca ma simt mai rau ca niciodata.