| nimicaici a întrebat:

Am probleme de dictie, mai exact sunt "ss-ita" si altele.M-am gandit sa merg in vara lui 2014 la un logoped ca sa ma ajute.Credeti ca ar fi de folos? si pana atunci ce as putea face singurA? exista vreo solutie? multumesc.

De obicei cand sunt singura undeva, pronunt corect si se aude bine.Dar cand trebuie sa vorbesc cu cineva imediat mi se incurca limba in gura!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la "discursul regelui" e despre un om din familia regala care era balbait si trebuia sa tina un discurs.Acolo iti arata si ce exercitii facea(sase sasi in sase saci) happy incearca sa mergi si la dentist, poate sa fie o problema la dinti happySper ca te-am ajutat