| catalinnaelena a întrebat:

Hei TPU.
am si eu o intrebare.big grin
am vazut la cineva, ca putea trimite de pe telefon direct pe calculator (laptop) prin bleutooth, anumite fisiere (poze, melodii, videoclipuri etc).
e nevoie de un anumit program pe calculator sa pot face si eu asa pe laptop-ul meu? big grin

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu-ti trebuie niciun program, trebuie sa ai bluetooth la calculator si la telefon si sa le dai sa se recunoasca intre ele. daca nu ai bluetooth la calculator poti folosi un adaptor usb bluetooth, precum cele de aici http://www.shopmania.ro/q-adaptor-usb-bluetooth prin care sa se faca legatura dintre telefon si calculator, il bagi in calculator si faci direct conectarea cu telefonul si transmiti ce vrei, tot fara programe speciale

1 răspuns:
| rapforlife a răspuns:

Daca ai bluetooth pe laptop poti transmite si fara program