| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, anul acesta termin clasa a 8a și am mari emoții pentru banchetul de sfârșit de an. Vom fi în medie 160 de persoane (4 clase de a 8a și profesorii) și îmi e teama sa nu mă fac de ras. Eu învăț la un colegiu național și am profesori foarte stricți cu așteptari imense. Aproape toti suntem olimpici și de aceea fiecare trebuie sa vorbească despre performatele sale intr-un "moment al clasei". În este frica ca mă voi incurca si ca nu voi face o impresie buna. De asemenea, în ceea ce privește distracția, banchetul nostru trebuie sa fie cât mai formal, majoritatea dansurilor vor fi pe perechi și foarte puține în grup, ier eu nu dansez prea bine. Cred ca m-as simți mult mai în largul meu dacă am fi fost fără profesori, pentru ca mă înțeleg extrem de bine cu colegii de la toate clasele, dar faptul ca profesorii vor fi acolo nu mă liniștește.
Ce sfaturi îmi dați? Cum a fost banchetul vostru și dacă ați avut emoții sau nu.

Răspuns Câştigător
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
In primul rand nu e ca si cum profesorii te fixeaza pe tine. Ei au discutile lor si daca se uita, se uita la voi toti, nu la unul, nici la tine! Daca nu sti sa dansezi nu conteaza pentru ca la dansul in pereche nu trebuie sa faci decat sa iti pui mainile pe umerii partenerului si sa de misti usor. Nu mai mult. E o experienta unica, traieste-o la maxim.
Apropo, daca iti iei tocuri, sa iti pui sandale de schimb pentru ca sigur o sa obosesti pe tocuri.

1 răspuns:
| IJustDeath a răspuns:

Știu cum este sa ai emoți, nu îți face griji, sigur vei reuși, încearcă sa îți imaginezi ca ești dor tu singura acasă și înveți pentru școală, gândește-te înainte ca vei reuși.
Nu este bine sa te umpli de gânduri negative, ele doar vor face ce îți este mai frica sa se întâmple