| denidemisa2 a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa citesc o carte in vacanta de Paste dar nu prea stiu ce sa citesc. Voi ce sugestii de carti pentru adolescenti aveti?

Răspuns Câştigător
| marciana a răspuns:

Daca esti in carile la genul supernatural, atunci seriile Cercul secret de L.J.Smith,Jurnalele vampirilor, Altfel de ingeri de Lily St.Crow,Fortele raului absolut de Kelley Armstrong,Cele noua vieti ale lui Chloe King,Las-o mai moale cu fantomele,etc. Daca cauti carti cu adolescenti,atunci recomand Jocurile Foamei, Micutele mincinoase de Sara Shepard,Anna si sarutul frantuzesc de Stephanie Perknins,Mireasa hotomana de Margarte Atwood,Fetele Gallagher de Ally Carter,s.a.
Unele carti le-am citit, altele stiu ca sunt populare, dar, oricum, mult noroc la citit!

3 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Cea mai buna carte pentru adolescenti este Tata bogat, Tata sarac de Robert Kiyosaki, se gaseste pe net unde poti sa o citesti online sau sa o descarci in limba romana, merita iti va schimba conceptul despre viata si prosperitate.

| Ani4you a răspuns:

Citeste Gossip Girl! sunt superbe toate volumele merita citite.

| AlexaMsk a răspuns:

'Nascuti Asasini', de Jane Hamsher, John August
Crede-ma, nu te mai dezlipesti de ea.