| alexandraad a întrebat:

As vrea și eu câteva idei in legătura cu niște chestii pe care le pot face un cuplu ca sa dispară monotonia, senzația aia de obișnuință, mai ales in perioada asta când e și frig.
Avem o relație super ok, doar ca suntem lipsiți de idei amândoi.
Mai ieșim și cu prietenii, nu stam singuri mereu. Nu vreau sa îl plictisesc. Ce am putea face sa ne simțim altfel?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Citiți împreună ceva cu voce tare. Povestiți unul altuia întâmplări din viață, din copilărie. Faceți împreună gimnastică, masaj, gătiți împreună o cină romantică. Faceți planuri de viitor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cauta acel lucru care te-a impresionat si in prima zi in care v-ati indragostit unul de celalalt, incearca sa alungi gandurile obisnuite si sa fiti mai deschisi.

Vorbiti, comunicati, glumiti, va jucati (pc/telefon), iesiti pe afara... sunt atatea de facut, daca voi va intelegeti si va iubiti nu o sa va plictisiti. Nu trebuie sa faceti toate lucrurile impreuna, trebuie sa va dezvoltati personal si profesional si in mod separat.

Bafta!

| OldSoul a răspuns:

Cautati-va un hobby impreuna. Cred ca asta uneste cel mai mult un cuplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!
Păi mi se pare destul de evident că ar trebui să încercați lucrui noi, pentru asta este necesar sa fiți ceva mai creativi cu ceva mai multă imaginație și să vedeți ce v-ar plăcea să experimentați împreună.

Posibilitățile sunt infinite, de la viața sexuală unde ați putea sa încercați, jocuri, poziții, roluri, personaje și jucării noi, până la viața de zi cu zi unde ați putea încerca noi hobbyuri, cum ar fi dansul, călătoriile, muzica, karaoke (dau niste exemple).

Mult succes!

| Adrian5575 a răspuns:

Faceti poze amuzante, gatiti impreuna chiar daca nu se pricepe niciunul, este amuzant. Puneti-va intrebari unul altuia (scrieti pe o foaie cam ce intrebari ati putea pune sau cautati pe internet). Sa nu uitati sa va iubiti.