| Pukii a întrebat:

Am și eu o problema destul de nasoala, și chiar as avea nevoie de niște sfaturi. Acum doi ani, pe când aveam 15, mi-a plăcut mult de un băiat, el la fel, ma cauta destul de mult, însă nu a fost sa fie. In timpul aceastor doi ani m-am mai gândit de câteva ori la el, însă amândoi am avut o relație serioasă, ei eu am terminat o acum câteva săptămâni, iar el ii încă in ea, însă ii genul de relație cu scandaluri. Acum doua săptămâni am ieșit cu prietenii acelui băiat, astfel venind și el. Am ajuns sa fim singuri iar acesta m-a sărutat, iar mereu cauta motive sa fie in preajma mea și sa mi atragă atenția. Și am continuat sa ieșim, însă pentru mine ii prea complicat, căci încă ii cu fata aceea, deșii chiar in seara asta cred ca s au certat pana la despărțire sau aproape nu știu ce sa fac, ca sa ii atrag atenția ce sfaturi pot primii și eu va rog? Știu desigur ca nu ii ok ceea ce fac, dar ii greu

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti o fata serioasa si cinstita, stai in banca ta ca baiatul are iubita.
Asa ceva nu faci niciodata, pentru ca nu ti-ar place sa ti se faca asta nici tie si nu este frumos.
Vezi de cautat si lasa-l pe asta in pace ca-i al alteia!

| HazelEyes77 a răspuns:

Din cate vad voi va placeti mult si sunt ceva sentimente la mijloc care au rezistat in timp in ciuda faptul ca nu v ati putut apropia unul de altul fiind implicati in alte relatii. E doar o chestiune scurta de timp pana veti fi un cuplu. E si pacat ca doua persoane care se plac si isi cauta compania reciproc sa nu fie impreuna. Se va desparti de fata aceea daca intr adevar nu i mai leaga nimic dar totusi nu i ok sa intervii in relatia lor si sa fii tu cauza despartirii lor. Lasa lucrurile sa vina de la sine. Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-ti vezi de treaba ta, poate o sa se impace cu ea si apoi tu vei avea de suferit...mai bine pastreaza distanta daca nu se desparte de tot de ea.

| Rux04 a răspuns:

Nu ai de unde să știi. Așteaptă să te caute el dacă într-adevăr s-a despărțit de ea. Dacă încă e cu ea lasă-l, nu te băga în relația lor că nu este frumos.