| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Ati simtit vreodata ca iubiti pe cineva atat de mult incat v-ati fi dat si viata pentru el? Ati simtit vreodata ca acea persoana vreti sa o aveti toata viata alaturi? Si ce s-a intamplat daca aceea persoana nu v-a impartasit sentimentele? Daca sentimentele nu erau reciproc. Cum ati depasit momentul sad?
Pe scurt vreau sa imi raspundeti la aceste intrebari si sa imi povestiti o intamplare romantica(De dragoste) de-a voastra:X
Cel mai frumos raspuns primeste fundita:X

Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Mai demult am crezut asa ceva, insa acum pot sa spun ca a fost totul o iluzie. Atunci nu am avut ce sa fac, am ales din prostie sa sufar si sa ma consum. Si intre timp am cunoscut adevarata dragoste si suntem fericiti. Am gasit impreuna drumul pe care vrem sa-l urmam in viata si mergem pe el. Pentru unii e ciudat drumul ales de noi, pentru altii e curajos, etc, important e ca noi suntem fericiti. Trebuie sa inveti sa lasi lucrurile sa se intample si sa nu te blochezi. Daca nu-ti impartaseste sentimentele iarta-l si mergi inainte. Marea ta dragoste alaturi de care iti vei trai viata e pe drum. Daca e acesta, te va gasi el mai tarziu.

4 răspunsuri:
| tranquilaaa a răspuns:

Uite aici povestea mea http://www.wattpad.com/......Fit%C4%83. Inca nu am depasit momentul dar astept ca timpul sa o faca. Povestea ta care e?

| Dariusuu a răspuns:

Da,e frumos să iubeşti dar când iubeşti suferi.
Am iubit şi eu o fată acum ceva vreme dar sentimentul nu era reciproc aşa că am lăsat-o să fie fericită cu cine vrea. Chiar dacă am luat-o pe căi diferite va veni o zi în care am să-i spun micul meu secret.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

1. Nu chiar, deşi nu eram departe.
2. Da!
3. Am renunţat şi am acceptat situaţia.
4. După un timp a trecut fără să fac nimic, doar am încercat să nu mă mai gândesc la el.
Nu am ce povesti, nu e mare chestie şi nu aş vrea să-mi scriu viaţa pe net.

| Tanamy a răspuns:

Am incetat sa ma mai gandesc la el.