| minniemouse1312 a întrebat:

Azi,la ora de muzica,ne-a ascultat pentru nota happy
Eu aveam pe mine ' un hanorac ' cu semnul pacii ( ☮ ).
Proful, este si profesor de religie. M-a intrebat daca stiu ce inseamna semnul ☮, si i am spus ca inseamna pace.
Mi-a spus ca nu inseamna asta, am cautat pe google si imi spune ca acest semn a fost creat pentru pacea dintre doua razboaie.
Stie cineva ce reprezinta semnul ☮? happy

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| carhartt a răspuns:

Seamănă cu " semnul Satanei " şi este considerat de unii " semnul Satanei ", probabil că profesorul tău fiind de religie şi-a dat seama despre ce este vorba şi d-aia te-a întrebat.

5 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Eu stiu ca il folosesc hipiotii, poate l-o fi confundat cu steaua lui david.

| minniemouse1312 explică (pentru robijam):

Se spune ca este ' satanic '. Sau, ceva de genul. Cand am intrebat-o pe doamna de fizica ce inseamna, s-a schimbat imediat la fata :/

| DiazAndreea a răspuns:

Mercedeslaughing
pai da...seamana cu semnul ala al raului.
mai bine nu mai folosesti niciun semn al pacii ca de fapt nu inseamna asta, inseamna altceva, cauta pe google.

| robijam a răspuns (pentru minniemouse1312):

Citeste, eu oricum nu cred in nici o zeitate gen Satana sau Dumnezeu, mie nu mi-ar pasa sa port asa ceva daca te intereseaza citeste http://cugetortodox.wordpress.com/......-fereasca/

Răspuns utilizator avertizat