| minniemouse1312 a întrebat:

Azi,la ora de muzica,ne-a ascultat pentru nota happy
Eu aveam pe mine ' un hanorac ' cu semnul pacii ( ☮ ).
Proful, este si profesor de religie. M-a intrebat daca stiu ce inseamna semnul ☮, si i am spus ca inseamna pace.
Mi-a spus ca nu inseamna asta, am cautat pe google si imi spune ca acest semn a fost creat pentru pacea dintre doua razboaie.
Stie cineva ce reprezinta semnul ☮? happy

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| carhartt a răspuns:

Seamănă cu " semnul Satanei " şi este considerat de unii " semnul Satanei ", probabil că profesorul tău fiind de religie şi-a dat seama despre ce este vorba şi d-aia te-a întrebat.

5 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Eu stiu ca il folosesc hipiotii, poate l-o fi confundat cu steaua lui david.

| minniemouse1312 explică (pentru robijam):

Se spune ca este ' satanic '. Sau, ceva de genul. Cand am intrebat-o pe doamna de fizica ce inseamna, s-a schimbat imediat la fata :/

| robijam a răspuns (pentru minniemouse1312):

Citeste, eu oricum nu cred in nici o zeitate gen Satana sau Dumnezeu, mie nu mi-ar pasa sa port asa ceva daca te intereseaza citeste http://cugetortodox.wordpress.com/......-fereasca/

| DiazAndreea a răspuns:

Mercedeslaughing
pai da...seamana cu semnul ala al raului.
mai bine nu mai folosesti niciun semn al pacii ca de fapt nu inseamna asta, inseamna altceva, cauta pe google.

Răspuns utilizator avertizat