| AmmAmine a întrebat:

acum o saptamana, fix in ziua in care se dadea minivacanta, ultima ora aveam religie si ne-a scos afara sa facem sport! Eu cu 2 colege (noi suntem cele mai bune din clasa), i-am cerut voie d-lui profesor sa ramanem in clasa ca afara oricum era frig si baietii jucau fotbal! Ne-a dat voie! Ma rog... dupa ceva timp 2 colege ne asculta la usa ce vb.! Cand am deschis usa, ele au vrut sa intre, dar noi le-am spus ca de fiecare data cand vin tipa si injura, si apoi pe noi ne cearta profesorii! O colega m-a impins si eram sa cad! Am lasa-o-n pace! Dupa ceva timp au venit si ne aeschiscultau iar! Cand am deschis usa, ele erau acolo si au inceput sa fuga! Noi ne-am dus dupa ele si le-am intrebat, "de ce ne-ati ascultat"? Si acea fata care m-a impins, mi-a spus "taci, ca vin si iti smulg tot parul din cap", i-am spus ca " ce poate sa-mi faca una ca tine, si in plus n-ai nici un drept "! Apoi ne-a chemat un baiat jos si ea ma astepta, mi-a dat cu palmele si cu pumnii, am lasat-o in pace! Apoi o colega s-a dus sa-i spuna ca de ce m-a lovit! Eu i-am spus ca n-are nici un rost sa o intrebe! Ea a spus ca "vin si iti dau vreo doua palme de nu te vezi"! I-am spus, ca nu are ce sa-mi faca o pitica ca tini, si iti repet ca n-ai nici un drept! Atunci m-a luat de par, m-a invartit ( de par), si apoi m-a impins! Am incepu sa plang, observasem ca m-a si zgariat foarte tare pe mana! Nu aveam ce sa fac ca a sunat clopotelul si trebuia sa plec, sa nu pierd autobuzul! Ce sa fac, vreun sfat., ceva? Acum toata scoala rade de mine! Am fost cu mama, la mama ei, si a batut-o si a pus-o sa-si ceara scuze! Dr parintii nostri oricum se duc la dirig si la director, dar mie mi-e frica sa nu nascoceasca ea ceva, ca mereu face asa!

Răspuns Câştigător
| ssstef99 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa nu ii mai bagi in seama deloc si sa ii lasi in pace si sa nu mai raspunzi cu "cine esti tu" sau "nu poti sa imi faci nimic"

3 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Vezi dacă refuzi să faci sport?

suntserios
| suntserios a răspuns:

In afara ca te ai laudat cu citez "(noi suntem cele mai bune din clasa)" nu vad rostul intrebarii... sunt niste copilarii care se intampla zilnic la scoala

| AmmAmine explică (pentru suntserios):

Nici eu nu vad rostul raspunsului tau! Multumesc oricum, dar eu am nevoie de un raspuns concret!