| anonim_4396 a întrebat:

Ce acte sunt necesare pentru parasirea tarii pentru minori peste 14 ani? trebuie sa plec in Spania si vreau sa stiu care sunt actele necesare happy

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Poți merge doar cu buletinul dacă vin ambii părinți.

5 răspunsuri:
| Daniel05 a răspuns:

Iti trebuie neaparat imputernicire ori pe sofer daca mergi singur ori pe persoana cu care mergi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Daniel05):

Pai ma duc cu ambii parinti deci nu am nevoie de impternicire. Dar ma intreb daca pot sa ma duc doar cu buletinul... happy

| InnaArkane a răspuns:

De ce nu iti intrebi parinti? Sau pleci fara stirea lor. Just kidding! Iti trebuie un pasaport si daca pleci cu clasa si cu un profesor ai nevoie de consimtamantul ambilor parinti prin care isi dau acordul ca vei iesi din tara.Tre' sa iesi din tara neaparat cu cineva peste 18 ani, nu conteaza cine e atata timp cat e major.Ca sa iti faci pasaport iti trebuie buletinu iar daca n-ai iti trebuie carnetul de note(elev).Cam asa stiu eu ca se face, cel putin cand am fost eu in excursie in Bulgaria cu clasa, asa s-a intamplat totul.Bafta!

| AlexxR00 a răspuns (pentru Musique):

Sigur?

| Musique a răspuns (pentru AlexxR00):

Foarte sigur.