| dariaandreea24 a întrebat:

Hei,TPU! Ce materii se fac la profilul filologie intensiv engleza in clasa a IX a? Din ce materii imi voi da bacul?(scuzati categoria)

1 răspuns:
| georgicamihaita2345 a răspuns:

Bună!
Avand in vedere ca trec a10a pe profilul acesta, in a9a vei face romana (4 ore, maxim 5 daca vei avea vreun optional la romana), limbi străine (engleza, plus inca una pe care o alegi, eu am avut 4 ore de engleza, din care 1 de optional si 2 la franceza), mate, fizica (2 ore), chimie, bio (1 ora), istorie si geografie (2 ore), logica (2 ore), latina (1 ora), tic (2 ore), sport, desen, muzica, religie (eu am avut cate o ora), si cam astea cred ca sunt, probabil vei mai avea ceva optionale.
La bac dai obligatoriu romana (subiectul este putin diferit fata de celelalte profile), istorie, iar la alegere vei avea dintre geografie, logica, psihologie, filosofie si atat cred.