| Iubareatzãã a întrebat:

Ce parere aveti Despre ceaiul de slabit "antiadipos 42"? As prefera sa raspunda Cei care au auzit de la un apropiat sau Cei care l-au folosit... fata comentarii de genu' "nu sunt bune" "lasa ceaiurile de slabit" etc.
Multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Da, e fara supa de varza sau compot de mere:).
Cum iti spuneam, am tinut si eu o dieta acum ceva vreme si am slabit 10 kg in 3 luni fara chin si infometare, pe baza de proteine ( mereu am fost slaba si am vrut sa redevin asa). Este vorba despre dieta Dukan. Detalii poti gasi pe site-ul lor ( daca nu ai o dieta deja personalizata de un nutritionist).
Gasesti toate detaliile pe etape pe link.
O sa mananci destul de multa carne slaba in perioada asta, branza de vaci slaba, oua, unele legume si o sa bei 2 l de apa plata pe zi.
Plus mers pe jos zilnic 30 minute ( sau ceva gimnastica).
Adio dulciurisi grasimi o perioada. Ai voie in schimb sa bei Cola zero ( are indulcitori) zilnic ( maxim jumatate de litru).
O sa slabesti din prima saptamana citeva kg si asta o sa te motiveze sa continui.
Ai grija, prima faza, de atac, care e cea mai dura ( doar carne de pui, peste, oua, brinza, iaurt si tarate de ovaz alaturi de 2 l de apa), sa nu o tii decit 5-7zile! ( 7 zile daca vrei 10-15 kg).
Ai mai multe detalii pe site aici.

http://dietadukan.ro/

http://dietadukan.ro/regimul

Cel mai usor lucru este ca poti minca CIT VREI ( dar la un moment dat se inchide apetitul de la atita carne, o sa vezi ).
Eu am dus-o foarte, foarte usor.
Daca te decizi si mai ai nelamuriri, scrie-mi.

6 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Daca vrei o dieta iti pot detalii despre cea urmata de mine. A fost fara ceaiuri dar usoara si cu rezultate.

| Iubareatzãã explică (pentru michelia):

Mi-ar face placerehappy...dar fara dupa de varza!

| Iubareatzãã explică (pentru michelia):

Eu Vreau doar 5, 5kg.happy cam cat timp at trebui sa tin dieta?

| michelia a răspuns (pentru Iubareatzãã):

3 zile faza de atac ( care este cea mai grea) si in care vei slabi cam 2 kg. Restul le slabesti cam in 3 saptamini urmind celelalte faze( o sa te lamuresti pe site).
Ca sa nu te ingrasi la loc trebuie sa adaugi treptat alimentele in meniu, si e totul stabil.
Ai 4 faze de urmat si daca ai doar 5 kg de dat jos, e chiar simplu.
Maninci multa carne in perioada asta ( de pui, vita slaba, curcan peste) si daca iti place o poti tine. ( nu maninci doar carne, dar sint unii care nu o suporta de aceea am precizat).

| Iubareatzãã explică (pentru michelia):

Multumesc mult!

| michelia a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Succes!happy

| michelia a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Da, e fara supa de varza sau compot de mere:).
Cum iti spuneam, am tinut si eu o dieta acum ceva vreme si am slabit 10 kg in 3 luni fara chin si infometare, pe baza de proteine ( mereu am fost slaba si am vrut sa redevin asa). Este vorba despre dieta Dukan. Detalii poti gasi pe site-ul lor ( daca nu ai o dieta deja personalizata de un nutritionist).
Gasesti toate detaliile pe etape pe link.
O sa mananci destul de multa carne slaba in perioada asta, branza de vaci slaba, oua, unele legume si o sa bei 2 l de apa plata pe zi.
Plus mers pe jos zilnic 30 minute ( sau ceva gimnastica).
Adio dulciurisi grasimi o perioada. Ai voie in schimb sa bei Cola zero ( are indulcitori) zilnic ( maxim jumatate de litru).
O sa slabesti din prima saptamana citeva kg si asta o sa te motiveze sa continui.
Ai grija, prima faza, de atac, care e cea mai dura ( doar carne de pui, peste, oua, brinza, iaurt si tarate de ovaz alaturi de 2 l de apa), sa nu o tii decit 5-7zile! ( 7 zile daca vrei 10-15 kg).
Ai mai multe detalii pe site aici.

http://dietadukan.ro/

http://dietadukan.ro/regimul

Cel mai usor lucru este ca poti minca CIT VREI ( dar la un moment dat se inchide apetitul de la atita carne, o sa vezi ).
Eu am dus-o foarte, foarte usor.
Daca te decizi si mai ai nelamuriri, scrie-mi.