| Ionakaandru a întrebat:

Cum pot sa fac rost de bani la 15 ani? Mi-as dori sa lucrez undeva, nu vreau sa le mai cer parintilor pentru ca au niste datorii si deja se descurca putin cam greu, asa ca mi-as dori sa imi fac eu proprii bani de buzunar. Ma gandeam sa lucrez in weekend la supermarket-uri la pliante, insa nu stiu daca ma angajeaza daca nu am 16 ani. Sugestii?

Răspuns Câştigător
| FoundYouLover a răspuns:

Pana la 16 ani nu prea ai ce sa faci. Oricum, crede-ma pe cuvant, n-are rost sa te grabesti. Mai tarziu ai destul timp sa muncesti. Acum distreaza-te! O sa te saturi de munca la viata ta, toate joburile sunt foarte grele, crede-ma pe cuvant, mai bine cu mai putini bani decat sa faci ce nu-ti place.