| ykow25 a întrebat:

Cum pot sa-mi conving tatal sa nu mai merg
a karate? Practic sportul de 7 ani si m-am saturat! de 4 ani ma tot rog de parintii mei sa nu ma mai trimita, anul acesta a fost si mama de acord. Dar tata nici nu vrea sa auda.Mereu imi zice:Ba te duci! Lasa ca nu crapi o ora! Dar eu crap.Nu mai vreau! Urasc karatele.Simt ca innebunesc! Am gasit un alt sport, kangoo jumps care mi se pare mult mai potrivit pentru mine. avand in vedere si faptul ca sunt fata.La karate mai vine doar o prietena(nu prea apropiata) de la tara, care este cu 4 ani mai mare.In rest sunt numai baieti si copii mici cls 2-4.Nu mai suport chestia asta! Ne pune sa facem niste miscari care nu-mi plac deloc.La karate, merg pe gratis si cre ca si asta este motivul pentru carea ma trimite tata. Ma rog, imi da bani si pentru kangoo jumps, insa spune ca la asta meg e deasupra. A devenit cosmarul vietii mele. Nu mai vreau niciun oment sa ma gandecs. Pur si simplu ma obliga.Am plas, am dicutat cu el, i-a mai spus si mama cu frumosul, dar el nu asculta deloc. I-am zis a in loc sa merg la karate, voi merge sa ma plimb prin parc si el a spus ca vine cu mine de mana daca e nevoie sa ma duc.Este foarte fixist are ceva cu 15 septembie, pentru ca spune ca de atunci nu o sa ma duc, dar stiu ca nu e asa. M-a mai mintit de vreao 5 ori ca nu ma mai duc si tot m-a dus.Va rooooog ajutooor! Multumesc din tot sufletul!

2 răspunsuri:
| luga a răspuns:

Prefate ca te doare ceva cate odata fac si eu asta

| Deea133 a răspuns:

Pai zi k nu suporti k te obliga sa faci unele chesti care nu-ti plac, si daca nu merge zi k ti-a venit alt instructor si ca nu faceti nimic si ca va pune sa faceti lucruri banale si gta, daca nici asa nu merge fa-ti niste sgarrieturi si zi k le-a facut de la karate si zi k nu vrei a te mai duci k poate iti rupi mana sau piciorul si zi k e mai importanta soala decat karatebig grin