| g00dmorning a întrebat:

Hei TPU, dati-mi o mana de ajutor! Dau FUNDA. Am un aparat de fotografiat si s-a defectat. Nu stiu ce are dar nu pot sa fac poze, nu iese chestia aia (nu stiu cum se numeste) si nu pot sa fotografiez cu el. Cum as putea sa il repar? Macar spuneti-mi ce are. Scuze pentru categorie.

Răspuns Câştigător
| AliceNeye a răspuns:

Buna, ti s-a blocat obiectivul!
Ai putea sa incerci la un service. De la cazaruri se poate bloca, iar din cauza ca obictivul nu iese nu se deschid lentinlele, nu ai cum sa faci ooze, pentru ca nu se vad.