| anonim22378 a întrebat:

Hei TPU:*dati-mi si mie niste idei de mancaruri sanatoase(cu putine calorii)pentru mic dejun, pranz si seara funda si vot:*

4 răspunsuri:
| mamasita00 a răspuns:

In primul rand salatele ca sunt sanatoase si de sezon si au si putine calorii. Incearca sa mananci cat mai diversificat. Putin si des. Asta e ideea. Ca asa e greu sa tii o dieta de genul cum gasesti pe net.

| Brain_1291 a răspuns:

Mananca tot ce e natural: fructe, legume, cereale, carne, lactate. daca nu vrei sa te ingrasi, cel mai important de stiut este ca nu trebuie sa amesteci carbohidratii cu grasimile. poti sa mananci ce vrei si cat vrei cu oricate calorii atata timp cat nu amesteci dulce cu gras ( ar fi bine chiar sa le elimini pe amandoua). deci poti sa mananci si un kil de gratar de carne macra fara grasime pe zi ca nu te ingrasi atata timp cat ai grija la combinatii. si desigur, mai putina sare.

| yoyo_6418 a răspuns:

Dimineata poti manca 1-2 grefe, seara o salata verde cu ulei de masline si cu masnile.Vot?:*

| ovidiu97 a răspuns:

Puteai primi raspunsuri daca alegeai categoria gastronomie