| CreativeMonkeyz a întrebat:

Hei TPU.

De ce unii baieti trebuie sa fie atat de nesimtiti? Nu, NU sunt chiar slaba...am 62 kg de la 72. Da, am reusit sa slabesc 10kg vara asta..in unele zile mancam DOAR mere si beam apa. Odata un tampit de la mine din clasa a inceput sa ma jigneasca..Alergam pe scari...Si face el "Alearga grasa " si etc (nu pot sa mai spun pentru. ca ma pufneste plansul,scuze).Si cateodata stateam la mine in camera, ma uitam la postere, cu muzica data la maxim in casti Little Things si asteptam sa vina aceste versuri din melodie "
I know you've never loved the sound of your voice on tape
You never want to know how much you weigh
You still have to squeeze into your jeans
But you're perfect to me " ..Plangeam si mai tare..Fratimio e si el putin nesimtit cu mine cateodata (pe el nu l pot lua in serios asa ca incep sa rad) ..Acum problema mea este ca am inceput sa fiu balonata si nu prea ma duc la toaleta (cam o data la 4-5 zile ma duc)...Mi a luat mama activia..Este bun iaurtul acela? Adica isi face efectul?
Pic with me :https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/......8680_n.jpg

Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=eAfyFTzZDMM

Lasa-i pe altii sa comenteze! Continua sa fii ambitioasa,sa ajungi cum iti doresti sa ajungi!
Nu te infometa,ca nu merita. Mai bine apeleaza la un nutritionista, alearga, mergi cu bicicleta, fa mult sport si vei vedea si mai multe rezultate. Fii optimista si nu pune la suflet parerile oamenilor care vorbesc ca sa nu taca!
Doar tu stii cat de mult muncesti pentru a slabi. I-a in seama doar parerile persoanelor care conteaza pentru tine, care stii ca te iubesc si-ti vor binele!

8 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Si eu am fost complexata de chestia asta de multe ori... pana la urma mi-am dat seama ca ma doare in cot de parerile celorlalti.EU trebuie sa ma simt bine in pielea mea.Cel mai mult pe lumea asta urasc persoanele care judeca.Si judeca frate fara sa stie prin ce treci.
Eu nu iti recomand sa ma slabesti prin metoda asta...stiu ca e mult mai rapida dar nu e deloc bine pentru organismul tau.In plus, atunci cand vei reincepe sa mananci normal te vei ingrasa mult mai repede.
Multe bafta si te rog sa nu mai pui la suflet ce vorbesc oamenii urati. Oamenii urati sunt acei oameni cu sufletul urat.O persoana ar trebui sa fie catalogata drept frumoasa/urata dupa suflet, asta e parerea mea.
Ar trebui sa conteze numai parerile celor pe care ii iubesti ^^.

| Ichnat a răspuns:

Eu zic sa nu mai pui la suflet tot ce zic oamenii pentru ca iti faci rau singura! happy

Si da iaurtul e bun, cel putin 7 zile trebuie mancat big grin

| aimspeşăl a răspuns:

Nu iti face griji scumpo :* cei care te jignesc isi fac autocaracterizarea. tu poti slabi dar prostia nu se poate trata. si felicitari pentru cat ai slabit si succes in continuare:*

| Aηdяєєa a răspuns:

Nu-i baga in seama. Roata se intoarce. Felicitari pentru slabit big grin
In legatura cu iaurtul minim o saptamana.

| marmotavorbareatza a răspuns:

Incearca sa slabesti prin sport,.s`ar putea sa te ingrasi cand vri introduce alimentele normal, pentru ca organismul are nevoie de toate alimentele dar limitate,

| Kittyzzz a răspuns:

Iubita eu am 57 de kg happy Nu trebuia sa iti faci tu griji de ce spun altii happy Cand o sa vada ei cum o sa arati tu o sa moara de ciuda :* Sa te vezi mereu in fata ochiilor slaba si asa o sa deviihappy Roata se intoarce o sa fie si randul tau sa le razi in nas :*

| CreativeMonkeyz explică:

Multumesc. Din cauza voastra am slabit.Voi m ati ajutat sa slabesc...voi mi ati dat sfaturi.VA MULTUMESC!

| marmotavorbareatza a răspuns (pentru CreativeMonkeyz):

Cat ai mai slabit? si cum