| Jem65 a întrebat:

De ceva timp ma confrunt cu o problema care a inceput sa ma afecteze.Nu stiu exact sa o explic dar stiu ca ma simt de parca nu as avea nimic in cap.Stiu ca suna ciudat, dar efectiv am senzatia ca nu ma gandesc la nimic.Stiu ca din cauza asta am probleme si cu concentratia, sunt anxios, deci efectiv am o stare de-aia de parca nu as fi in corpul meu, de parca mi-as pierde constiinta si in capul meu e o batalie incontinuu, ba ca sunt ok si ca nu am nimic, ba ca am o problema.Si parca si simt asa ca am o durere de cap asa.
Ce parere aveti?
Sau poate o fi o idee de a mea mai demult, la care tot m-am gandit si s-a transformat in realitate sau e ceva ce a ramas in subconstient?
Va rog ajutati-ma cu o parere!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Suferi de anxietate. Ai stari de irealitate si ti se accelereaza prea mult pulsul.
Sa stii ca in timpul atacurilor de panica e absolut imposibil sa iti pierzi cunostinta.
Sfatul meu e sa apelezi la psiholog.

| Jem65 explică (pentru sofisis):

Si nu pot rezolva si asta singur?
Adica, nu am posibilitatea de a ma duce la un psiholog momentan

| Jem65 explică (pentru sofisis):

Pe mine m-ar ajuta si niste sfaturi utile sincer

| mayaxhh a răspuns (pentru Jem65):

Ai nevoie sa faci ceva care sa te faca sa nu te mai gandesti acolo, gaseste-ti niste ocupatii, iar daca nu ai posibilitati financiare fa ceva care sa nu coste
Poti incerca sa compui niste melodii, sau sa citesti carti, orice lucru care iti va distrage atentia de la acest lucru e binevenit, vei vedea ca vei reusi sa treci!
Poate ca ai nevoie de cineva cu care sa discuti si de cineva care sa te asculte, sau ai nevoie de mai multa incredere de sine, nu se poate sa nu ai ceva in cap. Dumnezeu a pus ceva bun in fiecare din noi, trebuie doar sa te descoperi.

| Jem65 explică (pentru mayaxhh):

Ai dreptate, multumesc mult de raspunsul tau.

| Jem65 explică (pentru sofisis):

Si ca sa stii si tu, anxietatea in mare parte e datorita gandurilor, deci nu prea are treaba cu ceea ce spui tu!