| didi12 a întrebat:

De ceva zile, ma contrazic cu prietena mea.Eu sustin ca "Ce se intampla?" se traduce in spaniola "Que pasa?", iar ea spune "Que passa?". Deci, voi ce parere aveti? Cum e corect?hee hee. Pe multe site-uri de translator am cautat si imi dadea varianta mea, insa nu prea ma incred in aceste site-uri, tocmai de aceea apelez la voi.batting eyelashes

4 răspunsuri:
| Moov a răspuns:

Eh bine, am intrebat o prietena care e spaniola dar s-a mutat in Romania.corect este "Que pasa?" asa cum ai zis tu... funda?happy[ps vine ziua mea]

| lunarwolf a răspuns:

In spaniola se zice 'Qué pasa?' happy

| Betty_7796 a răspuns:

"Ce se intampla?" pe spaniola se scrie "Que pasa?" cum ai spus tu!

| Betty_7796 a răspuns:

"Ce se intampla?" pe spaniola se scrie "Que pasa?"! Funda?