| Anonima543m a întrebat:

Hei TPU, de fiecare data cand imi vine menstruatia ziua ii abudent iar noaptea inceteaza sa mai curga atat de mult si dimineata dupa ce urinez iar vine abudent, mentionez am 16 ani si mi am inceput viata sexuala de aproape un an. credeti ca esti ceva ok cum imi curge menstruatia?

1 răspuns:
| RoxanaIoana108 a răspuns:

Buna! Recomand vizita la endocrinolog! Spune i mamei tale si faceti o vizită la endocrinolog. Posibile probleme la glanda tiroida. Asa am aflat si eu ca am o boala autoimuna (Hasimoto). Stai linistita, dr. nu va afla ca nu mai esti virgină!
Pana atunci, daca vrei sa nu mai vina asa abundent, ia calcivid sau calcidin (ori calciu lactic).