| corycory96 a întrebat:

Deci, intrebare pentru o prietena : La olimpiada la biologie, la complement grupat, daca a pus corect o varianta de raspuns, dar a uitat una, primeste vreun punct? Asta pentru ca s-a uitat pe niste rezultate din Arad. Si a vazut ca erau de ex : 88, 5. Si se intreaba de unde ar putea fi 0.5. Va rog raspundeti urgent puppy dog eyes! Funda, vot, orice!

1 răspuns:
| ŞtefanaTCK a răspuns:

Am fost şi eu la olimpiada de biologie.
Din câte ştiu şi din câte am înţeles de la profesoara mea de biologie, la subiectul cu acel complement grupat nu se pune nici un punct dacă nu ai pus litera care indica toate răspunsurile corecte.
Acel 0.5 bănuiesc că era de la primul subiect.
Totuşi nu ştiu din sursă sigură toate astea, poate este o mică probabilitate să se puncteze. happy Să sperăm.