| zoom2012 a întrebat:

Hei Tpu.Este vreo vorba cand visezi ( vaci, porci, caini ) stiu ca e cam ciudat dar inseamnda ceva?
P.S: vaca batea porcu rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Ina93 a răspuns:

Vaca
Potrivit traditiei romanesti, dar si celei persane sau occidentale, vaca vazuta in vis prevesteste tot ce e mai bun, adica viata linistita, confort sentimental, relatii bune cu cei din jur, acasa si la serviciu.
- Vaci grase de vei visa, vremuri bune vei trai.
- Vaci in grajd - semn de bogatie si noroc. De te vei visa mulgand vaci, noroc si foloase vei avea in viata de zi cu zi.
- E rau visul cu vaci slabe, insemnand viata grea si fara nici un orizont.

. Porc / porci
vis ce prevesteste in afaceri atat noroc cat si ghinion, multe din planurile tale marete vor esua, iar altele, pe care le considerai mai putin importante, te vor ajuta de minune.

Caine
Prietenie, iubire credincioasa - alb - cunostinta placuta - care te latra - suparare - care te musca - griji mari - ciobanesc - noroc sanatate, avere mare - conducand un orb - vesti interesante - cu ciolan - iubire si sinceritate - daca te - ai facut - succes la fete - daca iti apatine - credinta - daca te intarati - esti certaret - daca te musca - dusmani periculosi, nenorocire - de vanatoare - intamplare fericita, prieteni crediciosi, castig la jocurile de carti - fluierand un - prietenie puternica - galben - ruina casei - indraznet - pericol, atentie in jur - intaratand - suparare cu un dusman - latrand - intristare cu un dusman - latrand seara - avertisment asupra ghinionului, pericol imediat - mai multi - zgarcenie, atacuri dusmane - mari - dusmani multi rauvoitori - mici - prieteni mici si credinciosi, amici - multi - barfitori si rauvoitori te vor supara - multi de te latra - saracie - multi si mici - prieteni buni - mancandu - te - pierderi materiale, cearta in familie pentru mostenire, boala - musca - iti faci viata grea - negru - tradarea prietenilor - omorand - paguba - primind in dar - te vei bucura de o avere straina - prins de hingher - pericol mare - ranit - paguba - roscat - discordie - scapat de la hingher - deficiente sentimentale - schimbandu - te in - dusmanie, teroare intemeiata - urland - prieteni in care sa nu ai incredere - urland cu botul in sus - incendiu, boala, moarte - un singur latrat - acoperirea unui pericol - urmarit de hingher - mare pericol - vazand - dorinta de iubire.

http://www.visele.ro/cauta.php?vis=caine

2 răspunsuri:
| WhatMeanLove a răspuns:

Vaca- blandete, naivitate, docilitate, trebuie sa fii atent sa nu fii dus de nas, jignire, evenimente in care te poti simti umilit

Porc- semn de bucurie; daca este porc mistret, prieteni buni te ajuta.

-mda, deci blandetea iti bate fericirea, poate vei fi bland, foarte bland, si nefericit...

| gAbrYii a răspuns:

Si eu am visat un porc si din zise inseamna boala.Acolo aparea si familia mea care a dat porcul la o parte ...asta insemnand ca ei m-au ajutat sa trec de boala...