| NoNameHeeiii a întrebat:

"Exista un om caruia ii datorez totul si pentru care as face orice nu conteaza potul." Cum adica 'potul'? La ce se refera acel cuvant, ce inseamna 'potul'?

Răspuns Câştigător
| SuneteDeChitara a răspuns:

Adica ''nu conteaza pretul''. Ceva de genul asta.

4 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Nu conteaza cat va costa sau ce va pierde, se refera la un pret.

| MotanAndrei a răspuns:

Sumă obținută la jocul de cărți din mizele adunate în cadrul unui tur. Funda?big grin

| NoNameHeeiii explică (pentru MotanAndrei):

Si se potriveste in context? straight face

| NatyAriana a răspuns:

Cred ca este o greseala de scriere! Nu stiu ce inseamna si nu am auzit de cuvantul "potul" pana acum!